3D Alan Tarama Dedektörü

3D Alan Tarama Dedektörü

30.06.2018
3D ALAN TARAMA DEDEKTÖRÜ
3 boyutlu çift sistem ileri teknolojiyle üretilen en gelişmiş düzeydeki boşluk ve metal tespiti gerçekleştirebilen dedektör sistemi olarak tanımlanmaktadır. Derin dedektör cihazlarının kategorisinde yer alan 3 boyutlu çift sistem cihazlar, yerin altında tespit edebildiği metal hedefleri altın, çelik, değerli ve değersiz olmak üzere 4 farklı grupta incelemektedir. Metal tespitleri ve değerlendirmelerde elde edilen başarının yanı sıra, boşlukları tespit etme yeteneğiyle de mahzen, mağara, mezar, sığınak ve tünel gibi yapıları kullanıcılarına arama işlemi sırasında gerçek zamanlı olarak bildirmektedir. Yerin altında tespit edebildiği hedeflerin 2 boyutlu sinyal grafiklerini gerçek zamanlı olacak şekilde çizen 3D alan tarama dedektörü cihazları, bu güne dek üretilmiş görüntülü sistemler arasında en gelişmiş seviyeye sahip modelidir.

3D ALAN TARAMA DEDEKTÖRÜ

3 boyutlu çift sistem ileri teknolojiyle üretilen en gelişmiş düzeydeki boşluk ve metal tespiti gerçekleştirebilen dedektör sistemi olarak tanımlanmaktadır. Derin dedektör cihazlarının kategorisinde yer alan 3 boyutlu çift sistem cihazlar, yerin altında tespit edebildiği metal hedefleri altın, çelik, değerli ve değersiz olmak üzere 4 farklı grupta incelemektedir. Metal tespitleri ve değerlendirmelerde elde edilen başarının yanı sıra, boşlukları tespit etme yeteneğiyle de mahzen, mağara, mezar, sığınak ve tünel gibi yapıları kullanıcılarına arama işlemi sırasında gerçek zamanlı olarak bildirmektedir. Yerin altında tespit edebildiği hedeflerin 2 boyutlu sinyal grafiklerini gerçek zamanlı olacak şekilde çizen 3D alan tarama dedektörü cihazları, bu güne dek üretilmiş görüntülü sistemler arasında en gelişmiş seviyeye sahip modelidir. Son derece geniş fonksiyonlu tespit ve arama özellikleri sayesinde en zorlu ve külfetli zemin yapılarında, oldukça yoğun mineralli alanlarda bile kullanıcılarının rahat bir şekilde araştırma ve arama yapmasına imkan sağlamaktadır. Hem amatör hem de profesyonel bütün kullanıcıların rahat bir şekilde kullanması için özel olarak dizayn edilen ara yüzleri ve pratik arama ekranı, cihaz modelini diğer modellerden çok daha farklı hale getiren özelliklerin başında yer almaktadır.

Eşi benzeri olmayan bir derinliğe ve muhteşem bir metal ayrımına sahip durumda olan bu sistemler, aynı zamanda hedefin derinlik düzeyini de son derece hassas bir şekilde sağlayabilir. Hedef boşluk ya da metal, ufak ya da büyük olsun 3 boyutlu çift sistem kullanıcılarına hedefin ne kadar derin bir seviyede olduğunu ‘santimetre’ cinsinden bildirmektedir. 3D alan tarama dedektörü sistemleri araştırma ve arama gereksinimlerinize 3 ayrı arama anteni ile yanıt vermektedir. Böyle bir sistemi satın aldığınız zaman aslında 3 tane dedektör cihazına birden sahip olmanın özelliğini ve ayrıcalığını hissedebileceksiniz. Çok daha derin aramalar yapabilmek için toprağın altında uzun zamandır duran ve çevresinde oksit yani manyetik bir alan oluşturmuş metallerde etkilidir. Üstelik yüzeysel, atık ve ufak metalleri görmeden arama işlemi gerçekleştirebileceğiniz 60x100 cm ebatlarında iki kişi tarafından kullanılabilen derin arama anteninden de söz etmek mümkündür. Genel amaçlı arama işlemlerinde kullanılabilecek 36x44 cm ölçülerinde genel arama anteni hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Mahzen ve tek para gibi kapalı ortamlarda etkili 21x31,5 cm ebatlarında ufak arama anteniyle daha önceden hiçbir insanın keşfedemediği derinlik seviyelerinde araştırma yaparak kimsenin ulaşamadığı definelere ulaşabilmenin keyfini yaşayabilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra çok daha fazla derinlik elde edebilmek adına özel bir şekilde dizayn edilen 100x60 cm ölçülerine sahip derin arama anteniyle derin seviyede bulunan hedefleri ve geniş alanları kolay bir şekilde tarayarak tespit yapmanız mümkün olacaktır. Son derece pratik ve rahat bir kullanım içeren derin arama anteni, yüzeyde bulunan çivi ya da gazoz kapağı gibi değeri olmayan ufak metal atıkları göz önünde bulundurmadan en çok mineralli zemin yapılarında dahi muhteşem sonuçlar elde edebilmeniz adına üretilmiştir. 3D alan tarama dedektörü cihazlarının sahip olduğu üst düzey metal ayırma özelliği, bu cihazları diğer büyük arama antenlerinden ayırabilen en büyük ve önemli farktır. Metalleri değerli, değersiz, altın ve çelik olarak 4 ayrı gruba ayrıldığını da unutmamanız gerekir. Yan yana durmuş metalleri yüzde oranlarıyla sizlere aktarabilir. Derin arama antenleriyle metalleri tespit etmenin mümkün olduğu gibi boşlukları da rahat bir şekilde tespit edebilirsiniz. Sığınak, mağara, tünel ve mahzen gibi başka herhangi bir dedektör ile tespit edilemeyen hedefleri 3 boyutlu sistemler ile benzersiz özellikleri sayesinde görüntülü olarak tespit etmeniz son derece kolay olacaktır.