simplex

Alan Tarama Yapımı

Alan Tarama Yapımı

30.06.2018
ALAN TARAMA YAPIMI
Söz konusu olan bu cihazlar, laboratuvar ortamında ya da kendi gömdüğü şeyi kendin bul gibi basit ve kolay testlerle değil, gerçek ve doğal arazide birkaç defa deneme amaçlı testler, çalışmalar ve gerçek bulguların sonrasında bu hale gelmiş ve geliştirilmeye çalışılmıştır. Ayrıca bu sistemler bilgi, birikim ve deneyim üstüne kurulmuştur. Piyasada yer alan tarama sistemleri yaklaşık %25 oranında çalışırken, bu özel yapım alan tarama yapımı uygulamalarıyla %80 ila %90 oranlarına ulaşan bir düzeyde doğru neticelere ulaşmanız mümkündür.

ALAN TARAMA YAPIMI

Söz konusu olan bu cihazlar, laboratuvar ortamında ya da kendi gömdüğü şeyi kendin bul gibi basit ve kolay testlerle değil, gerçek ve doğal arazide birkaç defa deneme amaçlı testler, çalışmalar ve gerçek bulguların sonrasında bu hale gelmiş ve geliştirilmeye çalışılmıştır. Ayrıca bu sistemler bilgi, birikim ve deneyim üstüne kurulmuştur. Piyasada yer alan tarama sistemleri yaklaşık %25 oranında çalışırken, bu özel yapım alan tarama yapımı uygulamalarıyla %80 ila %90 oranlarına ulaşan bir düzeyde doğru neticelere ulaşmanız mümkündür. Yeni gömülmüş olan bir metali yakın mesafeden, uzun zaman toprak altında kalan 20 sene ve daha fazla reaksiyona uğrayan bir metali de 500m mesafe ve 10m derinlikte kolay bir şekilde bulmanız mümkün olur. Etrafta yer alan ve parazit yapan atık metallere karşı tepki verdikleri görülmez. Üstelik kullanımı ve taşınmaları son derece kolay bir şekilde sağlanır. 1 ila 2 dakika gibi kısa bir süre içerisinde operasyona hazır bir hale gelebilirler. Bu özel yapım tarama dedektörleri, geniş ve büyük arazilerde sizleri kısa zamanda hedefe yönlendirmektedir. Metal dedektörleriyle taramanızın günler süreceği alanları kısa süre içerisinde tarayabilecektir.

Ayrıca çevrede yer alan gömülü metallerin dışında mahzen, mağara, tünel, mezar, dehliz, lahit mezarları ya da kuyular gibi kütlesel boşlukları da teker teker tespit etmeni mümkün olur. Peki, alan tarama yapımı için gerekli görülen cihazlar, çubuklar ya da çeşitli yöntemler işe yarar mı? Alan tarama cihazları, define ve altın arama çubukları ya da alan tarama dedektörleri olarak satılan hazine ve define arama amaçlı ürünlerin fiyat oranları en düşük seviyeden başlayarak yalnızca tel formunda satılan altın arama çubuklarının günümüz dünyasında da son derece yaygın bir hal aldığı ortadadır. Alan tarama çubuk sistemlerinin de çok eski çağlardan itibaren kullanılan bir sistem olduğu söylenebilir. Genellikle madem aramalarında, su kaynaklarını ve yataklarını bulabilmek adına tercih edilmektedir. Günümüz dünyasında ise, teknoloji alanının gelişmesi kimyasal elementlerin çıkmasıyla birlikte farklı kimyasal düzenekler ve frekanslar hazırlanıp belli bir etkileşim ortaya çıkarılmaktadır. Bu sayede define arama konusunda alan tarama çubukları ya da diğer ismiyle alan tarama sistemleri, toprağın altındaki boşlukları ve diğer büyük define gömülerini tünellerin giriş kısımlarında bulabiliyor.

Tüm bunların yanı sıra alan tarama cihazları, aynı mıknatısların metallere karşı duyarlılığı gibi bu sistemle, belirli düzenekler ile beslenip hazırlanmaktadır. Son derece pratik ve şık bir kullanım sağlayacağı da söylenebilir. Genellikle farklı türlerde sistemler sağlanmaktadır. Bu sistemlerden bazılarının kullanım şeklini ve sunduğu seçenekleri inceleyebilirsiniz. İlk olarak alan tarama yapımına ilk defa başlayacak kişiler için bilgi aktarmak gerekir. İki kişinin karşılıklı kullanım şeklinin önem taşıdığını bilmelisiniz. Alan tarama altın tarama çubukları ve efine arama çubukları, iki kişilik kullanım için karşılıklı tutup antenleri birbirine takıp yön verme işleminden ibarettir. Özellikle yeni başlayan kişiler için, iki kişilik karşılıklı kullanım en ideal ve hatasız kullanma olanağını sunacaktır. Özellikle rüzgarlı ve sert havalarda iki kişinin karşılıklı kullandığı bu sistem, olmazsa olmaz en uygun yöntemlerden biri olarak görülür. Kullanım ve görüntü bakımından çok şık durmasa bile senelerin tecrübesi doğrultusunda kanıtlanabilmiştir. Yalnızca yapılması gereken şey, iki kişinin karşılıklı antenleri birbirlerine kancalarını takıp göbek hizasına gelindiğinde ellerini birbirlerine yakın duracak şekilde tutmaktır. Ayrıca bunun yanı sıra hafif derece iter gibi sabit olarak sallanmadan yaklaşık 20-30 saniye tutmaktan ibarettir.