simplex

Altın Bulma Dedektörü Hakkında Bilgi

Altın Bulma Dedektörü Hakkında Bilgi

30.06.2018
ALTIN BULMA DEDEKTÖRÜ HAKKINDA BİLGİ
Toprak altında saklı olan madeni para, altın, mücevher, kıymetli eşyalar ve daha farklı tüm değerli eşyaların bulunması işlemine define denmektedir. Define aramak için çeşitli malzemeler kullanılmaktadır. Eskiden her harita bulan kişi kendince haritayı ifadelendirerek olur olmaz her yeri kazarlardı. Ama şimdilerde dedektörler definecilerin hayatına büyük bir kolaylık getirmişlerdir. Özellikle altın arayacak olan kişiler için en gözde olan araç altın bulma dedektörüdür. Çok gelişmiş olan dedektörler metal dedektörler olarak da adlandırılmaktadır. Altın bulmak için çok fazla dedektör bulunmakta ve her çeşidi ayrı bir özelliğe sahiptir. Birçok özellik bulunması altının daha kolay bulunmasını sağlamaktadır.

ALTIN BULMA DEDEKTÖRÜ HAKKINDA BİLGİ

Toprak altında saklı olan madeni para, altın, mücevher, kıymetli eşyalar ve daha farklı tüm değerli eşyaların bulunması işlemine define denmektedir. Define aramak için çeşitli malzemeler kullanılmaktadır. Eskiden her harita bulan kişi kendince haritayı ifadelendirerek olur olmaz her yeri kazarlardı. Ama şimdilerde dedektörler definecilerin hayatına büyük bir kolaylık getirmişlerdir. Özellikle altın arayacak olan kişiler için en gözde olan araç altın bulma dedektörüdür. Çok gelişmiş olan dedektörler metal dedektörler olarak da adlandırılmaktadır. Altın bulmak için çok fazla dedektör bulunmakta ve her çeşidi ayrı bir özelliğe sahiptir. Birçok özellik bulunması altının daha kolay bulunmasını sağlamaktadır. Yapılan tespitler sonrasında sesle ayrım yapan dedektörler 3 boyutlu çizim, manyetik sistem, algoritma sistemi bulunana, analog ve digital olarak özel özellikleri bulunan dedektörler bulunmaktadır. Özelliklerine göre farklı fiyat avantajları da vardır. Her dedektörün farklı özelliği bulunmaktadır. Daha iyi çalışsın diye en pahalı dedektör seçildiğini görüyoruz ama ucuz dedektörlerde görevini yerine getirmektedir. Pahalı olan dedektörler genellikle GRP cihazlarıdır. GRP cihazları hassas arama yapan cihazlar olarak da tanımlanmaktadır. Sakin ve emin adımlarla yavaş bir arama gerçekleştirilir. 3 boyutlu cisim, boş, toprak ve arazi gibi yerlerin derinlemesine taramasını yapması dışında üç boyutlu çizimlerinin yapılmasını da sağlar.

Dedektörler arasında derin arama yapan altın bulma dedektörü sesle ve ayrım parametresi ile alanda iyi bir tarama yapılmasını sağlar. Büyük arazi aramalarınızı kolaylaştıran dedektörler definecilerin yüzlerini güldürmektedir. Arama sırasında cihazdan gelen seste hemen altın bulma umuduna kapılırlar ama durum çoğu zaman hüsranla sonuçlanabilir. Bu sonuçlara hazırlıklı olunması gerekir. dedektörlerin geliştirilmesi yapılışında pek çok amaç bulunmaktadır. Özellikle fiyat belirlenirken Ar-ge, gümrük, taşıma, hammadde ve işçilik giderleri belirlenerek fiyat hesaplaması yapılmaktadır. Define araştırmacıları gün geçtikçe arttığı için dedektör yapımı da talebe göre artmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile her sektör üzerinde etkileri görülmektedir. Özellikle dedektör yapımında teknolojinin izlerini görmek mümkündür. Toprak altında yapılan incelemeler konusunda büyük bir yardımcıdır. Uzun yıllardır dedektör üretimi yapılmaktadır. Define haritasında genellikle belli işaretler bulunmaktadır. İşaretler hakkında bilgisi olan defineciler haritanın kolay çözümlenmesine yardımcı olur. Define işaretlerini bilmeyen amatör definecilerin işi oldukça zordur. Amatör defineciler definenin etrafında dolaşır ama nereyi kazacakları konusunda kafaları karışır. İşaretler hazinenin uygarlığını ve değerinin ne olduğun konusunda bir işaret niteliğindedir.

Elinde harita olan kişiler harita okuma konusunda gereken bilgiye sahip değillerse definenin bulunduğu alana gelindiğinde arazi ya da bölge üzerinde arama çalışmalarını kolaylaştırmak için altın bulma dedektörü kullanılmaktadır. Dedektör alımlarında cihazın orijinal ya da etiketli olmasına dikkat edilmesi gerekir.  Piyasa da ucuz olarak alınana dedektörlerin sahte olma ihtimali bulunmaktadır. Güvenlik açısından dedektör üzerinde bulunan etiketin orijinal olmasına dikkat etmek gerekir. Sahte olan dedektörün çalışma konusunda da belli aksaklıklar yaşanmıştır. Kötü bir performans gösterilmesi de definecilerin işlerini zora sokmuş olacaktır. Bu yüzden ürün alımı sağlanırken belgelerinin kontrol edilmesi gerekir. Yer altında olan her metalin belli bir enerjisi bulunmaktadır. Altında biriken enerjiler 90 derecelik açı ile dik bir şekilde yerin altından sinyal alınabilir. Büyük arazilerde define arama sırasında hedefe ulaşma yön belirleme işlemlerinde pratik ve hızlı ulaşım sağlanmaktadır. Bir hedefin kesin olarak tespit edilmesi için dedektöler ile desteklenmesi gerekir. Cihazın sağladığı frekans sistemin sayesinde gidilecek olan yön doğru olarak belirlenmiştir. Dijital ekranlı, hareketli, manyetometre prensibi ile çalışan lazerli alan taramaları bulunmaktadır.