simplex

Dedektör Firmaları

Dedektör Firmaları

31.07.2018
DEDEKTÖR FİRMALARI
1985 başlarında çalışmalarına başlamış olan dedektör firmaları bugüne kadar 100’e yakın dedektör üretmiştir. Son teknoloji olan Minelab dedektör ise üretilerek satıcılarına sunulmuştur. Bu şirketler bütün dünyaya ihracat yaparak dünyanın her yerinde kullanılan dedektörleri satmayı başarmıştır.

DEDEKTÖR FİRMALARI

1985 başlarında çalışmalarına başlamış olan dedektör firmaları bugüne kadar 100’e yakın dedektör üretmiştir. Son teknoloji olan Minelab dedektör ise üretilerek satıcılarına sunulmuştur. Bu şirketler bütün dünyaya ihracat yaparak dünyanın her yerinde kullanılan dedektörleri satmayı başarmıştır. Türk firmaları ürettikleri dedektörlerini dünyada tanıtmış ve yabancı piyasada saygı bulan üreticiler haline gelmiştir. Dedektör firmaları özellikle emniyet ve savunma alanında piyasada büyük itimat kazanmştır. Her gün onlarca dedektörü yabancı firmaya ihraç eden Türk firmaları yabancı piyasada büyük ses getirmiştir. Dedektör firmaları Dünya’da da ilk tek para dedektörü olan CF77’de üretmiştir. Ayrıca ustalaşmış metal dedektörler de Türkiye’de üretilmiştir. Firmalar Fransa’ ya şık tasarımlar ve pratik yapılar yaparak diğer dedektörlerin önüne geçerek popülaritesini artırmayı da başarmıştır.

Dedektör sektörünün en popüler kolu ise altın dedektörüdür. Altın dedektörleri aslen çok gelişmiş metal dedektörleri olarakta tanımlanmaktadır. Dünya üstünde de ancak altına odaklı bir dedektör bulunmadığından ötürü yabancı firmalar gereksinimlerini Türkiye’de bulunan define dedektöründen karşılamaktadır. Geniş alanlarda gömü aramak için ise Dedektör firmaları daha programlı ve ayrım özellikli sistemler geliştirerek digital ekranlı alan arama cihazları yapmışlardır. Firmalar dedektörleri 3 ana başlıktada toplayarak böylece insanların gereksinimlerini çok daha kolay karşılamışlardır. Bunlardan ilki olan kapı tipi metal detektörlerdir. Bu dedektör birçok alanda emniyet amaçlı kullanılmak için üretilmiştir. Tespit edilen yerlere ayrı ayrı hassasiyet ayarı verme özelliğine sahiptir. Bu sistemin kurulumu da bir o kadar basittir. Ayrıca insan sağlığı açısından da bir tehdit oluşturmamaktadır. İkinci mühim dedektör olan define arama dedektörleridir. İnsanlar tarafından toprak altına gizlenmiş altın, gümüş, bronz şeklinde kıymetli materyallari kolaylıkla tespit edebilmektedir. Bu dedektör şirketler tarafından son teknolojiye uygun olarak üretilmiştir. Ayrıca vazgeçtiğiniz materyalleri de ayırt ederek ancak kıymetli olanları tespit etme özelliğini de sahiptir.

Son olarakta birçok alanda kullanılan endüstriyel detektörleridir. Bu dedektör sayesinde tesisatlardaki su kaçaklarını kolaylıkla tespit edebilirsiniz. Ayrıca asfalt altında kalan materyalleri de bulmanızda yardımcı olur. Dedektör firmaları farklı sektörlerin gereksinimlerini da karşılamak için birçok alanda etkinlik göstermişlerdir. Bunların içinde belediyeler, müteahhitler, arkeologlar, güvenlik kuvvetleri, organik gaz şirketleri, jandarma ve sivil camia örgütleri gelmektedir. Güvenlik güçlerinin özellikle olay yeri incelemede kabahat alatlerini kolaylıkla bulabilmek için bu dedektörlere başvurduklarını görmekteyiz. Aynı zamanda bu dedektörler istenildiği zaman hassasiyet seviyeleri kısılarak yüzeydeki küçük materyallari görmeyerek arama yapma imkânı da sunar. Böylelikle firmalar her geçen gün bünyesinde bulunan personelini genişletip ve ekibine gerekli eğitimleri de vererek böylece müşterisinin de beklentisini karşılamayı başarmıştır. Türk firmaları dünya standartlarının da üstüne de çıkararak dedektör alanında birçok ülkeye de ihracat yapma fırsatı da elde etmiştir.


Ayrıca metal dedektörler alanında hızla gelişen teknolojinin en üst seviyesine haiz olan Türk firmaları ürün ve hizmetleriyle de bütün kıtalarda 100’den fazla ülkeye dedektör ihracatı yaparak bu alanda dünyada globalleşmiştir. Firmalarımız tüm bu emekleri yaparken müşterisini önemsemeyi, korumayı, paylaşmayı ve en önemlisi sonuç odaklı olmayı unutmamıştır. Çevre alanında da yer altında bulunan zehirli atıkları da göz ardı etmeyip bu konuda da gerekli tedbirler alınmıştır. Ayrıca kalıcı zararları yok eden ürünler üreterek tehdit oluşturacak birçok unsuru da ortadan kaldırmayı başarmıştır. Toplumsal alanda da farklı tip ve model ürünler üreten firmalarımız engelli vatandaşlarımıza da ürünlerimizi kullanma fırsatı vererek bu alanda da dünya piyasasında yer almamıza vesile olmuştur. Firmalarımız her vakit müşteri değil insan odaklı olmuştur. Gelenek ve inançlarımız sayesinde de dünya standartlarının üzerine çıkmayı başarmış bulunmaktayız. Ayrıca atalarımızdan bize miras kalan tarihi değerlerimizi bulmamızda da destek olan bu dedektörler geçmişimizi de koruma imkânı sağlamıştır. Böylelikle zamanı eserlerimizi bularak müzelerimizde kalıcı hale getirip bütün insanlıkla paylaşma imkânı da elde etmiş bulunmaktayız. Son olarak ise küresel bir dünya markası haline gelmeyi başarmış bulumaktayız.