simplex

Define Dedektörleri

Define Dedektörleri

01.07.2018
DEFİNE DEDEKTÖRLERİ
Define dedektörü almadan önce belirli konulara dikkat etmek gerekir. Bu konulara hakim olmadan hem dedektör almamalı hem de bilinçsiz bir kullanım yapmamalısınız. Define dedektörü forum bilgilerinde de zaten bu konuda size fayda sağlayacak ipuçlarını bulmanız mümkündür. Aslında dedektör alanında ‘en iyi’ diye bir kavramın olması kesin bir bilgi niteliği taşımamaktadır. Bilhassa mineralli bir toprak zeminde çok daha başarı sağlayan dedektörler ayrıştırma konusunda diğer cihazlara göre size biraz daha fazla sıkıntı verebilir. Ayrıştırma konusunda başarı sağlayanlarda mineralli zeminlerde performans düşüklüğü de yaşanabilir.

DEFİNE DEDEKTÖRLERİ

Define dedektörü almadan önce belirli konulara dikkat etmek gerekir. Bu konulara hakim olmadan hem dedektör almamalı hem de bilinçsiz bir kullanım yapmamalısınız. Define dedektörü forum bilgilerinde de zaten bu konuda size fayda sağlayacak ipuçlarını bulmanız mümkündür. Aslında dedektör alanında ‘en iyi’ diye bir kavramın olması kesin bir bilgi niteliği taşımamaktadır. Bilhassa mineralli bir toprak zeminde çok daha başarı sağlayan dedektörler ayrıştırma konusunda diğer cihazlara göre size biraz daha fazla sıkıntı verebilir. Ayrıştırma konusunda başarı sağlayanlarda mineralli zeminlerde performans düşüklüğü de yaşanabilir. Bu durumda bilmeniz gereken konu, dedektörlerin farklı amaçlar doğrultusunda hizmet sunabilmek için imal edildiğini de bilmeniz gerektiğidir. Peki, aynı kategoride hizmet sunabilmek için tasarlanmış olan dedektörler arasında bu cihaz iyidir ya da bu cihaz kötüdür gibi bir kavram karmaşası yaşanır mı? Bu konuyu tam olarak anlayabilen yalnızca profesyonel dedektörleri kullanan kişilerdir. Bu kişilerin dahi kendi aralarında çeşitli anlaşmazlıklara düştüğünü görebiliyoruz. Bazı dedektör cihazları bazı kullanıcılara tam olarak hitap ederken bazı cihazlar da diğer kullanıcılara hitap edebiliyor. Bu konuda tam ve net bir şekilde beklentilerinizi ve kıstaslarınızı belirlemeniz gerekmektedir. Define alanında faaliyetlerini sürdüren ya da bu alana ilgi duyan her bireyin kesinlikle sağlam bilgiler edinmesi gerekir. Define dedektörü gibi önemli bir cihaza sahip olmadan önce bilinçlenmek hem beklentilerinizi karşılayacak bir cihazın elde edilmesini sağlar hem de bu cihazı doğru bir şekilde kullanmanızı sağlar. Yani cihaz almak ya da o cihazı kullanmak kolay ya da ‘ne var bunu kullanmakta’ gibi bir düşünceye kesinlikle kapılmamak gerekir. Aksi takdirde hem paranız ziyan olur hem de işinizi göremezsiniz.

Defineciler olarak tanımlanan bu alana ilgi duyan bireylerin büyük bir kısmı normal tek para bir dedektör tercih ederken bazı kişiler de derin ve detaylı bir tarama için dedektör satın almaktadır. Bu işlemin yapıldığını çevremizde de görebiliyoruz. Tek para dedektör cihazlarında hata yapılsa dahi çok fazla bir kaybınız olmaz. Fiyatlar diğer cihazlara göre çok daha düşük olduğundan dolayı harcadığınız bu parayı çöpe attım gibi bir düşünce içinde olma şansınız da mevcuttur. Ancak derin ve detaylı aramalarda bu durum biraz daha farklıdır. Yani hiçbir kimse yaklaşık 10-15 bin TL gibi bir rakamı çöpe atmayı istemez ve düşünmez. Define dedektörü forum bilgilerinde de zaten bu durumu net bir şekilde görebilirsiniz. Bu nedenle yapılması gereken ihtiyacınızı karşılayabilecek niteliklerde bir cihaz almaktır. Eğer siz de derin ve detaylı bir arama yapmak istiyor ve bu alanda faaliyet gösteriyorsanız kesinlikle sağlam bir araştırma içerisinde olmalısınız. Aksi takdirde harcadığınız tüm paralar boşa gidecektir.

Böyle bir durumda derin ve detaylı arama dedektör cihazlarında daha fazla dikkatli olmanız gerekir. Yani bir nevi ince eleyip sık dokumanız gerekir. Bir defada alıp tüm işi bitirmelisiniz. Derin ve detaylı aramalarda yanlış yapan defineci kişiler ellerinde bulunan cihazı satarak çok daha iyi bir cihaz almanın peşindedir. Define dedektörü forum bilgilerini incelediğinizde zaten bu durumun çok sık yaşandığını göreceksiniz. Bilhassa ikinci el dedektör cihazı piyasası, yurtdışından gelen dedektör cihazlarıyla dolmuştur. Yurt dışından gelen dedektör cihazları çok daha iyi durumda gösterilip çeşitli kişilere satma durumu yaşanmaktadır. Yani bu cihazlar ikinci el dedektör pazarlarında yeni sahiplerini beklemektedir. Sizlerde böyle bir yanlışın içerisine düşmeyerek dedektör cihazınızı aldığınız fiyatın yarı fiyatında satışa çıkartarak müşteri beklememelisiniz.