simplex

Define Dedektörleri Güvenilir Midir?

Define Dedektörleri Güvenilir Midir?

12.01.2019
Yerli ve yabancı olmak üzere kurumsal ve dünya markası olarak malum yüzlerce marka ve modellerin yanı sıra, merdiven altı, köşe başı, orada burada derleme toplama dedektörlerin satıldığı günümüzde Dedektör almak isteyenlerin doğru tercihler yapamaması, yanılması veya yanıltılması ihtimali oldukça yüksektir; Bu sebeple Tercihlerini Mutlaka Öncelikli olarak Kurumsal, marka kıymeti taşıyan Dünya pazarında da satılmakta olan markalardan yana yapmalı, Akabinde de Kendisinin gereksinimlerine yanıt verebilecek özellikler taşıyan Dedektörlerin üzerine yoğunlaşıp, araştırıp, mümkünse test edip hemen sonra satın almaya karar versinler.

DEFİNE DEDEKTÖRÜ NE İŞE YARAR?
Bazıları hobi maksatlı heyecan için, bazıları ise zengin olma hayallerini gerçekleştirmek için sahaya çıkmakta ve altın, gümüş gibi kıymetli metalleri aramaya iş yapmaktadır. Geçmişte amatörce yapılan bu iş gelişen teknoloji yardımıyla artık fazlaca daha ustalaşmış biçimde yapılmaktadır. Arazide günlerce boşa harcanan zaman yerine artık nokta atışı yapabilecekleri gömü dedektörleri ile hızlı ve isabet oranı yüksek sonuçlar alınabilmekte. Gelişmiş özelliklere sahip dedektörler özellik ve donanımları sayesinde tek bir cihazla aynı anda boşluk, mezar, oda, tünel, mahzen, yer altı kalıntı ve harabelerini tespit edebilmekle beraber bununla birlikte da tekil veya toplu haldeki değerli paraları, heykelleri, kıymetli aksesuarları, derinlerdeki gömü ve defineleri tespit edebilmekte, tespit edilen hedeflerin yoğunluklarını ve derinliklerini de ekranda gösterebilmektedirler. Bu gibi üstün nitelik ve vasıflara haiz teknolojiler yardımıyla defineciler profesyonel aramalar yaparak hedeflerini yakalamakta yüksek başarı şansına sahip olmaktadırlar.

Define Dedektörleri Özellikleri Nelerdir?
Günümüzde kıymetli metallerden oluşan defineleri bulma maksatlı VLF ve PULSE mantığına dayalı çalışan teknolojiler en fazlaca tercih edilenlerin başında gelmektedirler. VLF ve PULSE Dedektörler Metal tespitlerinde yüksek başarıya haiz oldukları şeklinde, Tespit edilen metallerin kıymetli,değersiz veya altın olup olmadığı gibi ayırım yapabilenlerin yanı sıra otomotik toprak ayarlı, manuel toprak ayarlı, boşluk tespiti yapabilenlerine kadar birçok özelliklerde ve oldukça fazla sayıda yerli veya yabancı metal dedektörleri, Define dedektörleri mevcuttur. Fakat bunların arasına son dönemlerde katılan daha da gelişmiş teknolojiler 2D, 3D görüntülü, Tablet, laptop yada Renkli LCD, TFT, ekranlara sahip Diğer azca gelişmiş dedektörlerden ayrıştırıcı belirgin özellikler taşıyan yeni nesil Dedektörler toprak altındaki tünel, kabir, mahzen benzer biçimde boşlukları, altın, gümüş şeklinde kıymetli metalleri ve tek tek halindeki paraları aynı anda kolayca tespit edilebilme, ve yüksek doğruluklarda ayırımlar yapabilme üstünlüklerinden dolayı definecilik alanında heyecana yol açmış, dolayısıyla da başarılarından dolayı bu tarz gelişmiş Define dedektörlerini daha çok tercih edilenler noktasına taşımıştır .

Define Dedektörleri Güvenilir Midir?
Yerli ve yabancı olmak üzere kurumsal ve dünya markası olarak malum yüzlerce marka ve modellerin yanı sıra, merdiven altı, köşe başı, orada burada derleme toplama dedektörlerin satıldığı günümüzde Dedektör almak isteyenlerin doğru tercihler yapamaması, yanılması veya yanıltılması ihtimali oldukça yüksektir; Bu sebeple Tercihlerini Mutlaka Öncelikli olarak Kurumsal, marka kıymeti taşıyan Dünya pazarında da satılmakta olan markalardan yana yapmalı, Akabinde de Kendisinin gereksinimlerine yanıt verebilecek özellikler taşıyan Dedektörlerin üzerine yoğunlaşıp, araştırıp, mümkünse test edip hemen sonra satın almaya karar versinler. Diğer önemli bir husus ise Satın alınan Dedektörün Elektronik bir ürün olduğu ve arızalanma, teknik servis ihtiyacı, tertipli bakım ihtiyacı, aksesuar kırılmaları, aksesuar kayıpları benzer biçimde durumlarda hızlı, ekonomik ve de uzun yıllar boyunca hizmet verebilecek kalıcı vede güvenli şirket ve markalar tercih edilmelidir. Oldukça önemli olmasına rağmen önemsenmeyen yada dikkatlerden kaçan ürün sonrası tahsil, teknik servis hizmetleri vs gibi kaçınılmaz gereksinimler söz konusu olduğunda aylarca onarım periyodu beklemekle yüz yüze kalınmakta, yada onarım ettirilemeyen dedektörlerin çöp olacağı gerçeği göz ardı edilmemeli.