simplex

En Kaliteli Dedektör

En Kaliteli Dedektör

02.07.2018
EN KALİTELİ DEDEKTÖR
Değerli metalleri bulmaya yarayan dedektörlerin aynı zaman askeri ve sosyal yaşamda da kullanıldığını söyleyebiliriz. Birçok yönden kullanıma sunulan dedektörler insanlar için hayatı daha kolay bir hale getirmenin yanı sıra değerli eşyaları ve askeri alanda arama çalışmalarında kullanılmaktadır. Askeri alanda kullanımı radyo aktif, kimyasal ve biyolojik olarak maddelerin anlaşılması için kullanılır. En kaliteli dedektör, deyince aklımıza kullanım alanlarına göre değişik çeşitlerde bulunan dedektörler gelmektedir.

EN KALİTELİ DEDEKTÖR KULLANIMA EN UYGUN OLANDIR

      Değerli metalleri bulmaya yarayan dedektörlerin aynı zaman askeri ve sosyal yaşamda da kullanıldığını söyleyebiliriz. Birçok yönden kullanıma sunulan dedektörler insanlar için hayatı daha kolay bir hale getirmenin yanı sıra değerli eşyaları ve askeri alanda arama çalışmalarında kullanılmaktadır.  Askeri alanda kullanımı radyo aktif, kimyasal ve biyolojik olarak maddelerin anlaşılması için kullanılır. En kaliteli dedektör, deyince aklımıza kullanım alanlarına göre değişik çeşitlerde bulunan dedektörler gelmektedir. Her konuda olduğu gibi öncelikle kullanım alanların araştırılması ve dedektörün çeşitlerinin o alan için uygun olup olmadığının incelemesinin yapılması gerekmektedir. Nasılsa bir alanda yanlış tercih edilen dedektör için doğru ve ya en kaliteli dedektör kullanımının bir faydası olmayacaktır. Bunun için kullanım açısından uygunluğu derinlemesine araştırılmalıdır. Dedektör çeşitlerini incelemek için gerekli araştırmalar yapılıp ona göre en uygun olan tercih edilmelidir.

       Dedektörler çok çeşitli olmakla beraber, define, altın ve para gibi maddeleri arama da kullanılan bir araçtır. En kaliteli dedektör seçeneklerini aramak için öncelikle aradığımız eşyanın ne olduğunu bilip en uygun olanı seçmekte yarar vardır. Dedektörler, elektromanyetik dalgalar yayması ile toprağın altındaki metalleri bulmayı sağlayan cihazlardır. Ayrıca elektromanyetik alan içerisinde bulunan metallerin enerjisini bulmak için radyo aktif sinyaller yollar. Dedektörler programlanabilir özellikte olduklarından istenmeyen hedefler göz arda edilerek daha iyi ve hızlı hizmet sunmaktadırlar. Dedektörlerin çalışması açısından önemli olan lityum pilleri ve şarjlı olarak da kullanılabilen güç kaynakları en yaygın olanlar arasındadır. Kullanılan dedektörler bir şey tespit ettiklerinde, sesli, görüntülü ve bazıları ise üç boyutlu görüntülü tepkiler verebilmektir. Bunlar kullanılan dedektörün özelliklerine göre değişmekle beraber daha farklı tepki veren araçlarda mevcut olabilmektedir. Aranılan her türlü eşya ya da metalin ne derinlikte ve hangi alanlar üzerinde aranacağı tespit edildikten sonra en uygun olan seçim yapılmalıdır. Bir ürünün en iyisi olduğunu anlamak için önceden onu kullanmış olmak ve kullanım açısından ne derece farklılıklar gösterdiğini anlayabilmek içinse dedektörleri iyi tanıyor olmak gerekir.

        Günümüzde genellikle en pahalısı en iyisidir gibi bir düşünce sistemi anlayışı yer almaktadır. Bu durumda en kaliteli dedektör enpahalı olanı mıdır diye düşünmeden edemiyor insan. Kullanım alanlarına göre birçok yönden farklılık gösteren dedektörlerin, en pahalı olanı en iyisidir diye düşünmeden en uygun olanı araştırılmalıdır. Böyle bir düşünce yapısıyla alınan her ürünün sonucunun olumlu olmasını beklemek de yanlıştır. Bir üründen beklenilen özellikler iyice araştırmalıdır ki sonuç güzel olsun. Alan tarama sistemleri ise küçük titreşimleri fark edilebilir hale getirerek aramalarda büyük ölçüde kolaylık sağlamaktadır. Bir ürünün kalitesi içinde bulundurduğu özelliklerin çokluğuna ve kullanımına göre tespit edilmektedir. Örneğin,  Miner A – 100 profesyonel dedektör geliştirilmiş olan metal ayrım özelliği ile dünyanın her yerinde en derin aramalarda uzmanlar tarafından en çok tercih edilen dedektörler arasındadır. Değerli veya değersiz olan metalleri birbirinden ayırma özelliğine sahip olmanın yanı sıra, toprak etkisi tek tuş ile ayarlanabilmektedir. Metal dedektörün özellikleri arasında, cisimleri birbirinden ayırması, batarya kutusu, çift başlık küçük ya da büyük olmak üzere kolay kullanım sağlamaktadır. Ayrıca profesyonel metal dedektörler 3 metreden daha fazla derinlikte olan metalleri tespit edememektedir. Dedektör almadan öncelikle belirli şekilde test edilmesi kullanılacak alanda daha iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Bunun için uygun olan dedektör çeşitleri araştırılmalıdır. Bu açıdan düşünüldüğünde kullanım açısından en uygun olan dedektörlerin tercih edilmesi her zaman için en kaliteli olmasından daha önemlidir.