simplex

En Pahalı Dedektör En İyi Dedektörler midir

En Pahalı Dedektör En İyi Dedektörler midir

01.07.2018
EN PAHALI DEDEKTÖRLER EN İYİ DEDEKTÖRLER MİDİR
Dedektörler özelliklerine göre pek çok çeşide ayrılır. En pahalı dedektör piyasada bulunan modellerin en iyisidir görüşü doğru değildir. En iyi dedektör, işin mahiyetine ve alanın özelliklerine göre seçilmiş olan en doğru modeldir. Ve bu kavram işe göre değişiklikler gösterir. Çok hassas tarama yapan modeller çok basit bir işte kullanıldığı takdirde her bir ayrıntıyı incelediği için gereksiz zaman kaybına neden olur. Zaman kaybı her işte olduğu gibi alan tarama gibi işlerde de çok önemlidir. Günümüzde iş hayatında en önemli ve değer verilen konu iş güvenliği, zaman ve kaliteli eleman çalıştırmadır.

EN PAHALI DEDEKTÖRLER EN İYİ DEDEKTÖRLER MİDİR

                Dedektörler özelliklerine göre pek çok çeşide ayrılır. En pahalı dedektör piyasada bulunan modellerin en iyisidir görüşü doğru değildir. En iyi dedektör, işin mahiyetine ve alanın özelliklerine göre seçilmiş olan en doğru modeldir. Ve bu kavram işe göre değişiklikler gösterir. Çok hassas tarama yapan modeller çok basit bir işte kullanıldığı takdirde her bir ayrıntıyı incelediği için gereksiz zaman kaybına neden olur. Zaman kaybı her işte olduğu gibi alan tarama gibi işlerde de çok önemlidir. Günümüzde iş hayatında en önemli ve değer verilen konu iş güvenliği, zaman ve kaliteli eleman çalıştırmadır. Arazi yapısı, arama şartları ve hedefin durumuna göre şekillenen çalışmalarda dedektör tespiti büyük önem taşır. Zira her dedektör modelinin kendine göre özellikleri ve üstünlükleri vardır. Doğru şartlar ve hedef için doğru aleti seçmek tecrübe, bilgi birikimi ve deneyim gerektirir. Kullanım alanlarına göre değişiklik gösteren dedektörler başlıca define, altın, güvenlik, endüstriyel, teknik, askeri ve balistik aramalar yapılabilmektedir.

                Örneğin define dedektörleri daha çok yerin altındaki büyük hedefleri tespit etmek için üretilmiştir. Bu modellerle küçük parçalar halinde değerli metalleri aramak doğru değildir. En pahalı dedektör modeli seçilerek yapılan hedefine uygun olmayan aramalara hüsranla sonuçlanır. Define dedektörleri grup içerisinde en üst özelliklere sahip modellerdir. Irmak, deniz ve sahillerde yapılacak çalışmalar için yüksek teknolojilerin kullanıldığı, su geçirmez aksesuarların kullanıldığı modeller uygundur. Su geçiren bir modelle su içerisinde çalışma yapmak zaman ve para kaybına neden olur. En pahalı dedektör değil en doğru dedektör kullanımı daha önemlidir. Aranan hedefe uygun dedektörler arasında seçim yaparken de en yeni teknolojilerle donatılmış, piyasanın tanıdığı, garanti süresi olan, servis hizmeti geçerli olan modellerin tercih edilmesi gereklidir. Yapılacak çalışmada görevli olacak kişilere dedektör satan firma tarafından yeterli derecede bilgilendirme yapılabilmelidir. Sattığı ürünün ne olduğunu ve özelliklerini kulaktan dolma bilgilerle açıklayan yerlerin hizmet kaliteleri olması gereken standartlarda değildir. Farklı amaçlar için üretilmiş modellerin özellik ve fiyat-kalitesi dengesi açısından değerlendirilmesi doğru değildir. Derinlik farkı, stabilite, ergonomi, toplam ağırlık, firma desteği, marka bilinirliği, garanti süresi dedektörlerin fiyatlarının belirlenmesinde etkili olan faktörler arasındadır. Büyük paralar verilerek alınan modeller gerektiğinden küçük işlerde kullanıldığında paralar çöpe gitmiş olur. Seçim aşamasında ince eleyip sık dokuyarak sonuca ulaşılması gerekir. Sektörde yurt dışından getirilmiş ve az kullanılmış 2.el ürünler bulunabildiği gibi kısa dönemli işler için dedektör kiralama imkânları da bulunmaktadır. Aramalarınızda nihai hedefe ulaşabilmek için mutlaka doğru bir dedektör ile çalışmanız gerekmektedir.

                Çok bilinen ancak araştırmalarında gerekli özeni göstermeyen dedektör markaları bulunurken, çalışmalarını AR-GE alanında geliştiren ve yatırımını tanıtımdan ziyade ürün oluşturmaya adayan markalar da bulunmaktadır. Gerek deneysel gerekse teorik çalışmalarla ihtiyaçlara göre tasarlanan yeni modeller her zaman emek verilmiş işlerdir. En pahalı dedektör kavramı yerine göre doğru yerine göre de gereksiz kalır. Hazır bir tasarıma konarak ve malzeme kalitesinden çalarak ortaya çıkan ürünler benzer modellere göre daha ucuz olabilir. Ancak ucuz diye seçilen aletlerle istenen hedefe ulaşmakta zorluk yaşanıyorsa bu iyi bir alım yapılmadığını ve ürün seçimi esnasında gereken hassasiyetin gösterilmediği manasına gelir. Taklit ürünler ticari açıdan kayıplar yaşamanıza neden olur. Definecilerin, en pahalı dedektör hangisi ise o en iyisidir kavramından vazgeçerek ürünü ve kullanım alanlarını araştırması daha doğru netice verir. Pahalı ürün değil, gerçek ve güçlü markaların ürettiği ve iş için uygun olan model her zaman en doğru seçimdir.