simplex

Yer Altı Görüntüleme Nedir

Yer Altı Görüntüleme Nedir

01.08.2018
YERALTI GÖRÜNTÜLEME NEDİR NERELERDE KULLANILIR
Kayıp nesnelerin bulunması, toprak analizi, tarım ve arkeolojik araştırmalar, adli soruşturmalarda gerekli bilgilerin toplanması, su ve madencilik araştırmaları, patlamış bombaların imhası gibi çok geniş kullanım alanı olan yeraltı görüntüleme cihazları rahat ve garantili çözümler sunarlar. Bu cihazlar yerde sürüklenerek, arabaya takılarak veya tüplü uzun antenlerle uydu ve uçaklardan kullanılabilir.

YERALTI GÖRÜNTÜLEME NEDİR NERELERDE KULLANILIR


Kayıp nesnelerin bulunması, toprak analizi, tarım ve arkeolojik araştırmalar, adli soruşturmalarda gerekli bilgilerin toplanması, su ve madencilik araştırmaları, patlamış bombaların imhası gibi çok geniş kullanım alanı olan yeraltı görüntüleme cihazları rahat ve garantili çözümler sunarlar. Bu cihazlar yerde sürüklenerek, arabaya takılarak veya tüplü uzun antenlerle uydu ve uçaklardan kullanılabilir. Yapılan yeraltı görüntüleme çalışmalarında toprak içerisindeki para, gömü, hedef ve tabanca benzer biçimde pek oldukça hedefe ulaşabilirsiniz. Daha önce hiç görülmemiş ve sisteme tanıtılmamış metaller ile alakalı da ayırt edici bilgi verir. Yer altındaki nesnelerin tespiti, objenin boyutuna, şekline ve doğru alet seçimine bakılırsa değişiklik gösterir. Zemin ayarına ihtiyaç duymayan sistem toprak ve mineral yapılardan etkilenmeden işini en iyi halde meydana getirmeye devam eder. Çim, balçık, su altı ve istenen her bölgede zor iklim şartlarına gore uyum sağlar ve performans düşüklüğü yaşamaz. Açık havada karşılaşılacak ani ısı değişimlerine karşı kuvvetli olan yeraltı görüntüleme sistemi bütün hava şartlarına uyumludur.


Define avcılarının en korkmuş olduğu şey ve en oldukca zaman kaybı yaşanmasının nedeni arazilerde bulunan değersiz metallerdir. Arazi ortamı atıkları arasında boş teneke kutu içecek, konserve kutuları, kullanılmış ve paslanmış vida veya çiviler gereksiz vakit ve güç yitirilmesine neden olmaktadır. Yerin yüksek çözünürlükte haritasını çıkaran aletlerin yüksek frekanslarda emek vermesi gerekir. Görüntülü GPR sistem diye de anılan yeraltı görüntüleme radarları en oldukca define ve gömü aramalarında kullanılmaktadır. İstediğiniz derinliğe inmenizi sağlayan geniş açı sistemi ile aradığınız para, gömü yada hazineye en hızlı halde ulaşmanızı sağlarlar. Bu aşamada arama yapılacak alanda cihazı kullanacak kişilerin deneyimli kişiler olması ve gereksinim dâhilinde kullanılacak malzemenin doğru tarzı büyük önem arz etmektedir. Yeraltı görüntüleme radarları işe yeni başlayanlar için kolay kullanım özelliği sunar. Pek çok farklı metali sisteme tanıtabilir, bu bilgiler ışığında ancak aradığınız hedefe odaklanabilirsiniz. Görüntülü radarların en büyük özelliği dedektörlerin ulaşamadığı derinlerdeki gömü, oda, tünel, yer altı şehirlerinde kullanılabilir olmalarıdır. Yeraltı görüntüleme sistemlerinde yerin durumu aramayı doğrudan etkileyen faktörler içinde yer alır. İstediğiniz derinliğe inmenizi elde eden geniş açı sistemler ile aradığınız her neyse en kısa zamanda ulaşmanıza destek olurlar. Kullanıcıların aleti doğru kullanmayı bilmesi gerektiği kadar araziyi ve hedefi de doğru belirlemelidir. Otomatik ve manuel olarak veri aktarabilen sistemlerle yer altındaki bilgiler yüzeye çıkar. Bu aşamada toplanan görüntülerin yorumlanması mevzusu da son derece önemlidir. Çalışmaların başarılı bir halde ilerlemesi ve sonuca ulaşması için tecrübeli takım liderlerine gereksinim vardır.


Seçilen cihazların güvenilirliği işin sonuca istendiği biçimde ulaşılmasındaki en büyük etmendir. Kullanıcıların beklentilerini ve hedefini doğru belirleyememesi niteliğinde satın alınacak yada kiralanacak modeller hedefe ulaşılmasını engeller. Yeraltı görüntüleme cihazlarının kablosuz bluetooth özellikli yeni versiyonları bulunmuş olduğu benzer biçimde fazlaca değişik çeşitleri de bulunmaktadır. Sürekli gelişen teknolojiler bu sektördeki müşteri gereksinimlerini yakından takip eder ve talebe gore yeniler. Yeraltında bulunan hazineleri sadece tespit etmekle kalmaz derinliğini ve pozisyonunu da tam olarak belirtir. Zorlu zemin ve hava şartlarında dahi performansı eksilmez ve sonuca ulaşmakta sıkıntı yaşanmaz. Düz olmayan engebeli arazilerde de güvenle kullanılabilir. Karanlıkta arama yapmayı kolaylaştıracak led ışıklı modeller ile zaman kaybı yaşamdan çalışmalarınıza 24 saat kesintisiz olarak devam edebilirsiniz. Hafızada saklanan verilen istendiği zaman PC tablete aktarılabilir. Zemin hizalaması, derinlik ölçümleri ve bilgi kayıtları otomatikman yapılır. Suya karşı hassas olan ürünler su altı emek harcamaları için uygun değildir.