Alan Tarama Yapımı
30.06.2018
ALAN TARAMA YAPIMI
Söz konusu olan bu cihazlar, laboratuvar ortamında ya da kendi gömdüğü şeyi kendin bul gibi basit ve kolay testlerle değil, gerçek ve doğal arazide birkaç defa deneme amaçlı testler, çalışmalar ve gerçek bulguların sonrasında bu hale gelmiş ve geliştirilmeye çalışılmıştır. Ayrıca bu sistemler bilgi, birikim ve deneyim üstüne kurulmuştur. Piyasada yer alan tarama sistemleri yaklaşık %25 oranında çalışırken, bu özel yapım alan tarama yapımı uygulamalarıyla %80 ila %90 oranlarına ulaşan bir düzeyde doğru neticelere ulaşmanız mümkündür.
Alan Tarama Nedir
30.06.2018
ALAN TARAMA NEDİR
4000 yıl kadar önce insanlar, belli normlara uyumlu ağaç dallarıyla su bulmayı keşfetmiştir. Temelde insanlarda var olan statik enerjiyle kütlelerin yaymış olduğu enerjiler arasında anlaşılabilir bir mantık tercih etmiştir. Halen daha günümüz dünyasında bu mantıkla aşama kaydeden teknik cihaz modelleri kullanılmaktadır. Bununla beraber bu şekilde sondaj uygulayarak yer yapısını inceleyebilmek, su kuyularını açabilmek, bazı madenlerin yatak ya da damarlarına ulaşabilmek mümkün hale gelmektedir.
Alan Tarama Nedir Nerelerde Kullanılır
30.06.2018
ALAN TARAMA NEDİR NERELERDE KULLANILIR
Günümüz teknolojileri arasında belli bir alanda tarama yapılabilmesi için alan tarama cihazlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Bunların en başında definecilikte kullanılan cihazlardır. Bu cihazların üretimini birçok firma profesyonel bir şekilde yürütmektedir. Bu cihazların üretimini yapan çeşitli marka ve modelleri piyasaya sunan firmalar bulunmaktadır. Bu cihazlar daha çok altın, kurşun, gümüş, bakır, bronz, alüminyum, demir, elmas gibi birçok elementleri saptamak için kullanılmaktadır.
Alan Tarama Cihazları ve Çalışma Prensibi
30.06.2018
ALAN TARAMA CİHAZLARI VE ÇALIŞMA PRENSİBİ
Dünya’da en eski mesleklerden biri define aramasıdır. Bu bağlamda birçok insan çok fazla emek sarfetmiş ve ciddi çalışmalar yapmışlardır. Bunda başarılı olup çok ciddi altınlar ve tarihi eserler bulanlar da olmuştur. Ancak ezbere bir sistemle çalışıp zamanını ve emeğini boşa harcayanlarda olmuştur. Define aramada en temel şart bilinçli olmaktır. Belli verilere ve şemalara göre çalışmak çok önemlidir.