HM DEDEKTÖR FİRMA'MIZ

                                                                                                                                                                (Her Marka Dedektör)

                                                                                                              Nokta&Makro , Minelab , Garrett , DRS Markalarının Yetkili Satış Bayiisi'dir.


Toplam 102 blog | 1. Sayfa
TEK PARA DEDEKTÖRLERİ
02.03.2020
Tek para dedektörleri ve diğer tüm dedektör kullanıcılarının kesinlikle dikkat etmesi gereken önemli detaylardan biri de tam olarak bu konudur. Mineralli zemin olarak belirtilen alanlar; yıkılan, terk edilen yaşam alanları ya da ören yerleri gibi toprak üzerinde her türlü tarihi kalıntının ve kırık dökük objenin yer aldığı alanlardan ibarettir. Bu nedenle böyle yerlerde araştırma yapıldığı zaman dedektörler toprak ayırma konusunda zorluk çekmektedir. Zeminde çok aşırı tarihi kalıntı olduğundan dolayı ayrım yapamayabilir ve her türlü maddeye tepki verebilir. Bu özelliğin gelişmiş olduğu dedektörler, üst modele kesinlikle geçebilirler.
EN İYİ DEDEKTÖR HANGİSİDİR
02.03.2020
En iyi dedektör cihazını bulmak istiyorsanız eğer kesinlikle sağlam kaynakları değerlendirmeniz gerekir. Bu sayede büyük oranda verim elde edebilirsiniz. Definecilerin büyük bir kısmı normal yani tek para dedektör modelini tercih ederken, diğer kesim defineciler de derin aramalar yapabilmek için ayrı bir dedektör satın almaktadır. Tek para dedektör modellerinde hata yapılsa bile çok fazla bir kaybınız olmaz. Fiyat oranları, diğer modellere kıyasla daha düşük olduğundan dolayı minimum düzeyde verilen paranın çöpe atıldığı hissi çok rahatsız etmez.
3D GÖRÜNTÜLEME DEDEKTÖRÜ
02.03.2020
Yerin altında tespit edebildiği hedeflerin 2 boyutlu sinyal grafiklerini gerçek zamanlı olacak şekilde çizen 3D görüntüleme cihazları, bu güne dek üretilmiş görüntülü sistemler arasında en gelişmiş seviyeye sahip modelidir. Son derece geniş fonksiyonlu tespit ve arama özellikleri sayesinde en zorlu ve külfetli zemin yapılarında, oldukça yoğun mineralli alanlarda bile kullanıcılarının rahat bir şekilde araştırma ve arama yapmasına imkan sağlamaktadır. Hem amatör hem de profesyonel bütün kullanıcıların rahat bir şekilde kullanması için özel olarak dizayn edilen ara yüzleri ve pratik arama ekranı, cihaz modelini diğer modellerden çok daha farklı hale getiren özelliklerin başında yer almaktadır.
dedektör çeşitleri ve fiyatları
14.01.2020
Dedektör ve altın: Altın bulmak istiyorum. Böylece arama tarama faliyetlerinin oluşturduğu isteği karşılamaya yönelik dedektörler ve görüntülü dedektörler, yer altı radarları üreüretimleri Kullanılmaktadır yeraltındaki metal maden ve boşluk benzer biçimde yerleri bulmaya yarayan mekez noktalama işlerine yarayan radyo frekans sistemleridir. Define altın bulmak istiyorum. Birtakım yeraltında bulunan maden ve para tarihi metal parçaları yerini tesbit etmek ve derinliğini belirlemek için kullanılan teknolojik bir arama sistemidir son sistem özelliği var yaklaşık on iki bin senedir eski tarıh ömür kalıntıları ve ölü gömme teknikleri bu tür sistem ve cihazlarla bulunarak gün yüzüne çıkmıştır tarih boyunca definecilik ve yoksul insanların gömülen para ve değerli eşyaları yeraltından bularak daha rahat bir ömür sürmeye çalışmışlardır günümüzdede kısa yoldan zengin olma define işleri koşturan ınsanlar bi fazlaca fazladır. Dedektörle Altın bulmak istiyorum.
Dedektör lazım
14.01.2020
Dedektör lazım: Define arama sonucu verdiyseniz ilk önce kazı ve gömü çalışmaları için izin almanız gerekmektedir. İşlerinizi yasal yollarla yapmak en mantıklı yol olup devletin define karşılığında ücret ödemeyeceği benzer biçimde hurafelere inanmak yerine müzelerle çalışmak ahlaki, ulusal ve yasal açıdan daha mantıklıdır. Tarihi eser kaçakçılığı benzer biçimde suçlarla yargılanmak yerine define arama ruhsatı çıkarmanız güvenliğiniz açısından uygun olacaktır. Fakat gömü keşfi yaparken sit alanları dışındaysanız herhangi bir izine gerek yoktur. Dedektör lazım: Yani keşif yaparken izin alınmamakta ama kazı başlatılırken iznin zorunlu olduğu laf konusudur.
Dedektör nerede satılır
14.01.2020
Dedektör nerede satılır gömü: Bu makalenin mevzusu organik altın (cüruf, nugget) bulabilen dedektörlerle ilgilidir. Hali hazırda fark özelliği olan dedektörlerin hemen hepsi altın para, bileklik gibi takılar ve definelerdeki altınları yüksek miktarda ayırma özelliğine haizdir. Cürufun genellikle bulunmuş olduğu zemin yapılarının zor koşullarda olması sebebi ile, altın cihazları bu tür tespitlerde tercih edilen dedektörlerdir. Altının organik olarak bulunmuş olduğu toprak yapısı diğer dedektörlerin yanıltıcı tesir alabileceği genellikle mineralli ve taşlık arazilerdir. Bu toprak yapıları için üretilen dedektörlere altın dedektörü denilmektedir.
Dedektör parçaları
14.01.2020
Dedektör parçaları tutarları gömü: Yıllardan beri gelen tecrübeler gömülerin çoğunun kayaların içi oyularak kaya içerisine ve toprak dibine sakladıklarını göstermektedir. İnsanlar yaşadıkları topraklar üstünde devamlı bir takım izler bırakırlar ve bırakmaya da devam etmektedirler. İşaret çözmede ilkin gereken şey; görülen rastlanılan figürün define olup olmadığıdır, kayalar üzerine meydana getirilen bir ekip şekiller iş olsun diye yapılmamıştır bunların birer amacı vardır.Dedektör parçaları tutarları gömü: Define işareti çözümüne başlamak için en önce işareti tanımanız ve işaret üzerinde belli araştırmalar yapmanız gereklidir.
Dedektör pazarı definecilik
13.01.2020
Dedektör pazarı definecilik: Define arama kararı verdiyseniz öncelikle kazı ve gömü emek harcamaları için izin almanız gerekmektedir. İşlerinizi yasal yollarla yapmak en mantıklı yol olup devletin gömü karşılığında ücret ödemeyeceği benzer biçimde hurafelere inanmak yerine müzelerle çalışmak ahlaki, ulusal ve yasal açıdan daha mantıklıdır. Tarihi yeratı kaçakçılığı gibi suçlarla yargılanmak yerine gömü arama ruhsatı çıkarmanız güvenliğiniz açısından müsait olacaktır. Fakat gömü keşfi yaparken sit alanları dışındaysanız herhangi bir izine gerek yoktur.
Dedektör ne işe yarar
13.01.2020
Dedektör ne işe yarar: Avcıların birbirlerine anlattıkları hikayelerin sonu gelmez. Teşbihte hata olmaz; “Tüfekle bir attım yedi tilki birden vurdum” misali avcıların atmaları – tutmaları ve uydurma hikayeleri çoktur. Define arayanlar da aslına bakarsak define avcısı diye de adlandırılırlar. Hal bu şekilde olunca gömü avcılarının da hikayelerinin sonu gelmez. Onlarda da şu şekilde hikayeler ağızdan ağza dolaşır: Dedektör ne işe yarar gömü: “Biz bulamadık fakat Türkiye’nin “falan” zengin adamında görüntülü aygıt varmış, toprağın arasında ne varsa ekranında gösteriyormuş, aslına bakarsanız bu erkek esas servetini define bularak yapmı Elsan firmasına “görüntülü yada ekranlı aygıt var mı?” diye soran fazlaca şahıs gelir.
Dedektör neyi görmez define
13.01.2020
Dedektör neyi görmez gömü: tavanarasına atmış, bilmem ama, aslen bilim forumuna uygun bir konu.Metal dedektörleri, bir kaç farklı prensiple çalışır. Bunlardan ilki, metallerin ortamın manyetik geçirgenliğini değiştirmesi prensibini kullanır. Gerçi öteki yöntemlerde aynı prensibin genişletilmiş uygulaması aslına bakarsak. Yapılan şey, frekansı ortamın manyetik geçirgenliğine bağlı olan bir sinyal üreteci (osilatör) kullanmaktır. Bu, sinyal, başka bir, ortamdan etkilenmeyen osilatörün sinyali ile toplanır.