Kategoriler

Toplam 107 blog | 1. Sayfa
Görüntülü Dedektör
14.02.2023
GÖRÜNTÜLÜ DEDEKTÖR

Dedektör kullanımları model ve markaya göre çok fazla farklılık gösterir. Bir dedektör cihazını genel anlamda nasıl kullanacağınızı ilk olarak bu dedektörün satan kişiden ayrıntılı bilgi edinerek öğrenmeniz gerekir. Dedektör kullanımlarında diğer bir önemli konu ise, dedektör cihazının hangi dilleri desteklediği durumudur. Dedektör cihazınızdan en üst düzey verim elde edebilmek için ana dilinizde olması son derece önemli bir detaydır. Bütün ifade ve ayarları doğru bir şekilde anlayabilmek ve doğru yönlendirmeler ile aramaları devam ettirmek çok önemlidir. Definecilik alanında kullanılan pek çok ifade, farklı bir dili iyi derece biliyor olsanız dahi, anlaşılması zor olan teknik içerikleri kapsamaktadır. Bu nedenden dolayı kendi ana dilinizde bir dedektöre alışmanız, anlamanız ve en doğru tercihler ile arama yapabilmek iyi bir tercih olarak görülmektedir. Satın alınan görüntülü dedektör cihazınızın yine kendi dilinizde yazılmış bir kullanım kitapçığının olması son derece büyük bir önem taşımaktadır. Özellikle günümüz dünyasında gelişen teknolojiyle birlikte dedektör şirketleri cihazlara farklı özellikler ekleyebiliyor.
Metal Dedektörü
14.02.2023
METAL DEDEKTÖRÜ

Yer altının görüntülenmesinde kullanılan dedektörler, elektromanyetik dalgalar yayarak toprağın altında bulunan metallerin tespit edilmesine olanak sağlayan elektronik cihazlardır. Dedektörler, istenilen bölgeye elektromanyetik alan iletirler. Bu elektromanyetik alan içerisinde bulunan metallerin enerjisini tespit edebilmek için sürekli olarak radyo sinyalleri gönderir. Metal dedektörü ne ait arama bobini de dalgaların çarpma şiddeti ve geri dönüşünden yola çıkarak ebat ve derinlik hesabı yapar. Dedektörler, çeşitlerine göre farklı metal türlerini aramaya programlanabilir, haliyle istenmeyen hedeflerin göz ardı edilmesi sağlanabilir.
En İyi Dedektör
11.02.2023
EN İYİ DEDEKTÖR HANGİSİ?
Aslında dedektör alanında ‘en iyi dedektör’ olarak belirtilen bir kavram anlayışı belli değildir. Hatta bilhassa mineralli toprak zeminlerde çok daha fazla başarı sağlayan dedektör cihazları, ayrım konusunda diğer modellerine kıyasla biraz daha sorunlu olabilir. Ayrım konusunda başarılı sonuçlar alınanlarda mineralli toprak zeminde performans düşüklüğüne uğrayabilir. Bu noktada asıl anlaşılması gereken şey, dedektör cihazlarının çeşitli amaçlara hizmet için üretilmeye başlandığı bilmek gerektiğidir.
Sahte Define Dedektörleri
10.02.2023
SAHTE DEFİNE DEDEKTÖRLERİ

Günümüz koşullarında basit bir dedektör üretebilmek son derece kolay bir hal almıştır. İnternet ortamında bile dedektör yapım aşamaları için gerekli olan basit devre şemaları yer almaktadır. Bu sebepten dolayı ülkemizde de metal dedektör üreticilerinin sayısı her geçen gün katlanarak artış göstermektedir. Fakat derin bir arama yapacak ve üst düzey ayrıştırma kapasitesine sahip niteliklerde bir define dedektörü üretebilmek, göründüğü derecede kolay olmayabilir.
Tek Para Dedektörleri
10.02.2023
TEK PARA DEDEKTÖRLERİ

Son dönemler üretilmiş en ideal sikke arama ve tek para cihazları hakkında gerekli olan geniş bilgileri kolayca bulmanız mümkündür. Ülkemizde ve tüm dünyada en sık tercih edilen tek para ve sikke arama dedektör cihazları, minelab modelleri olarak belirtilmektedir. Ancak büyüyen ve gelişen dedektör sektöründe, stabil ve yeni çalışan pek çok model üretim aşamasına alınmaya ve daha sonradan satışa sunulmaya başlanmıştır.
Yeni Başlayanlar İçin Dedektör Kullanımı 1
15.01.2022
Yeni Başlayanlar İçin Dedektör Kullanımı

Yeni başlayanlar için dedektör kullanımı oldukça kafa karıştırıcı olabilmektedir. Pek çok farklı özelliği bulunan dedektörlerin çalışma şekli, frekans ayarları, derinlik ve stabilite ayarlarını iyi yapmak ve hangi noktalara dikkat edilmesi gerektiğini bilmek aranılan malzemenin daha kolay bulunmasını sağlamaktadır.
Altın Arama Dedektör Fiyatları
15.01.2022
Altın Arama Dedektör Fiyatları

Dedektör kullanımı genellikle izlediğimiz filmlerde görülen bir cihaz olsalar da günlük hayatta da kullanan insan sayısı vardır. Bu insanlar dedektörleri hazinecilik faaliyetleri için kullandığı gibi farklı amaçlı kullanımları da görülür.
Dedektör Nasıl Kullanılır ?
15.01.2022
Dedektör Nasıl Kullanılır ?

Dedektör sonuç olarak bir cihazdır. Bu cihazın özellikleri olarak içerisinde teknikliğini sağlayan unsurlar yer alır. Kullanımın gerçekleşmesi için seçilen ayarlar ile çalışmaya başlayan dedektörler çeşitli ülkelerde de kullanılan bir dedektör olduğunda teknik bilgiler için farklı dil seçenekleri olabiliyor. Bu seçeneği kendi dilinize getirmeniz anlama konusunda sıkıntı yaşamanıza da engel olur. Çünkü anlayamadığınız ayarlar ile cihazı kullanmak çok zor olur.
Dedektörlerin Çalışma Sistemi
17.12.2021
Dedektörlerin Çalışma Sistemi

Define bulmak için tasarlanmış olan dedektörlerin çalışma sistemi, genel olarak yeraltına frekans gönderilerek sinyaller aracılığıyla yeraltında maden olduğunu göstermektedir. Gelişen teknolojiyle birlikte dedektör tasarımında da yeniliklere gidilerek, LCD ekran kullanımı, maden ve element ayrımlarını olan farklı modeller de çıkmış aynı zamanda kara ve suda define arama teknolojiis ilerlemeye başlamıştır.
En İyi Altın Bulma Dedektörü
17.12.2021
En İyi Altın Bulma Dedektörü

Dedektör kelime anlamı olarak bir malzemeyi bulmayı sağlayan bulucu cihazlardır. Elektrik sayesinde çalışmasını gösterebilen bu cihazlarda altın arama konusunda da tercih edilir. Gereksiz sürekli kazı çalışmalarının yapılması yerine altın arama dedektörü sayesinde kazı çalışmaları hızlı ve kolay gerçekleşir.