Altın Dedektör Çubukları
30.06.2018
ALTIN DEDEKTÖR ÇUBUKLARI
İlk olarak çubuklarla alakalı net bir bilgi vermek gerekir; sağ el pozitif, sol el negatiftir. Bu bilgiyi tecrübeli çubuk kullanıcıları gayet iyi biliyordur. Araması yapılmak istenen metalden ufak bir parçayı sağ elinize almanız gerekir. O zaman bu boşluğun üstünde gezmeye başlamalısınız. Elinizde bulunan metalden varsa eğer, çubuklar tam o noktada çarpı yapacaktır. Ancak iş bununla da sınırlı kalmaz. Ancak şunu açıkça ifade etmek gerekir ki; piyasa genelinde satışa sunulan cihazlar ve altın dedektör çubukları bir değildir.
Dedektör Cihazı Hakkında
30.06.2018
ALTIN DEDEKTÖR CİHAZI HAKKINDA
Dedektör cihazına sahip olmadan önce markaların sunduğu hizmetleri ve ürün niteliklerini araştırıp, kendi kararlarınızı verebilmeniz sizin için en ideal tercih niteliği taşıyacaktır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli husus, tercihlerdir. Her tür ve nitelikte dedektör cihazların mevcut olduğu, hangi amaç için kullanılacak sorusuna en net yanıtı verecek markalar bir adım daha öne çıkarlar. Üstelik ödeme, hizmet, garanti, eğitim ve servis gibi seçenekler de son derece büyük önem taşır.
Altın Bulma Dedektörü Hakkında Bilgi
30.06.2018
ALTIN BULMA DEDEKTÖRÜ HAKKINDA BİLGİ
Toprak altında saklı olan madeni para, altın, mücevher, kıymetli eşyalar ve daha farklı tüm değerli eşyaların bulunması işlemine define denmektedir. Define aramak için çeşitli malzemeler kullanılmaktadır. Eskiden her harita bulan kişi kendince haritayı ifadelendirerek olur olmaz her yeri kazarlardı. Ama şimdilerde dedektörler definecilerin hayatına büyük bir kolaylık getirmişlerdir. Özellikle altın arayacak olan kişiler için en gözde olan araç altın bulma dedektörüdür. Çok gelişmiş olan dedektörler metal dedektörler olarak da adlandırılmaktadır. Altın bulmak için çok fazla dedektör bulunmakta ve her çeşidi ayrı bir özelliğe sahiptir. Birçok özellik bulunması altının daha kolay bulunmasını sağlamaktadır.
3D Alan Tarama Dedektörü
30.06.2018
3D ALAN TARAMA DEDEKTÖRÜ
3 boyutlu çift sistem ileri teknolojiyle üretilen en gelişmiş düzeydeki boşluk ve metal tespiti gerçekleştirebilen dedektör sistemi olarak tanımlanmaktadır. Derin dedektör cihazlarının kategorisinde yer alan 3 boyutlu çift sistem cihazlar, yerin altında tespit edebildiği metal hedefleri altın, çelik, değerli ve değersiz olmak üzere 4 farklı grupta incelemektedir. Metal tespitleri ve değerlendirmelerde elde edilen başarının yanı sıra, boşlukları tespit etme yeteneğiyle de mahzen, mağara, mezar, sığınak ve tünel gibi yapıları kullanıcılarına arama işlemi sırasında gerçek zamanlı olarak bildirmektedir. Yerin altında tespit edebildiği hedeflerin 2 boyutlu sinyal grafiklerini gerçek zamanlı olacak şekilde çizen 3D alan tarama dedektörü cihazları, bu güne dek üretilmiş görüntülü sistemler arasında en gelişmiş seviyeye sahip modelidir.
Alan Taramalar
30.06.2018
ALAN TARAMALAR
Alan tarama cihazlarının son yıllarda ne kadar çok kullanıldığı herkes tarafından bilinmektedir. Bu cihazları kullanarak kısa süre içerisinde aradığınız her şeyi kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Ayrıca %100 yerli üretim olan alan tarama cihazları ile yer altında olan her türlü gümüş, altın, bronz ve boşluk gibi maddelerini kolay bir şekilde bulmanız mümkündür. Bu madenlerin yanı sıra değersiz bakır, demir, diğer her türlü metale ve toprakta bulunan minerallere kesinlikle tepkisiz kalan cihazlar da mevcuttur. Söz konusu olan bu cihaz yalnızca toprak altında mevcut olan ve değerli olarak nitelendirilecek maddelere yani bronz, altın ya da gümüş gibi ve sandık, oda gibi boşluk içeren saklı yerlere tepkisi görülmektedir. Bu gibi özellikleri ile diğer rakiplerinden her daim bir adım ilerde olan alan tarama cihazları sizlere çok daha büyük faydalar sağlayacaktır.
Alan Tarama Hakkında Bilinmesi Gerekenler
30.06.2018
ALAN TARAMA HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER
İnsanlar ve toplumlar çok eski yıllardan beri belli nedenlerden dolayı yaşadıkları yerlerden farklı yerlere göç etmek zorunda kalmışlardır. Bu bazen özel bir durumdan, bazen de bir savaş yüzünden gerçekleşmiş bir durumdur. Bu göç sırasında da toplumlar değerli eşyalarını belli bir yere saklamışlardır. Çoğu insan toprak altını en güvenli yer olarak görmüş ve buna paralel olarak sahip oldukları altın ve farklı değerli madenleri toprağa gömmüşlerdir. Bunuda belirli işaretler yada haritalarla şekillendirmişlerdir.
Alan Tarama Yapımı
30.06.2018
ALAN TARAMA YAPIMI
Söz konusu olan bu cihazlar, laboratuvar ortamında ya da kendi gömdüğü şeyi kendin bul gibi basit ve kolay testlerle değil, gerçek ve doğal arazide birkaç defa deneme amaçlı testler, çalışmalar ve gerçek bulguların sonrasında bu hale gelmiş ve geliştirilmeye çalışılmıştır. Ayrıca bu sistemler bilgi, birikim ve deneyim üstüne kurulmuştur. Piyasada yer alan tarama sistemleri yaklaşık %25 oranında çalışırken, bu özel yapım alan tarama yapımı uygulamalarıyla %80 ila %90 oranlarına ulaşan bir düzeyde doğru neticelere ulaşmanız mümkündür.
Alan Tarama Nedir
30.06.2018
ALAN TARAMA NEDİR
4000 yıl kadar önce insanlar, belli normlara uyumlu ağaç dallarıyla su bulmayı keşfetmiştir. Temelde insanlarda var olan statik enerjiyle kütlelerin yaymış olduğu enerjiler arasında anlaşılabilir bir mantık tercih etmiştir. Halen daha günümüz dünyasında bu mantıkla aşama kaydeden teknik cihaz modelleri kullanılmaktadır. Bununla beraber bu şekilde sondaj uygulayarak yer yapısını inceleyebilmek, su kuyularını açabilmek, bazı madenlerin yatak ya da damarlarına ulaşabilmek mümkün hale gelmektedir.
Alan Tarama Nedir Nerelerde Kullanılır
30.06.2018
ALAN TARAMA NEDİR NERELERDE KULLANILIR
Günümüz teknolojileri arasında belli bir alanda tarama yapılabilmesi için alan tarama cihazlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Bunların en başında definecilikte kullanılan cihazlardır. Bu cihazların üretimini birçok firma profesyonel bir şekilde yürütmektedir. Bu cihazların üretimini yapan çeşitli marka ve modelleri piyasaya sunan firmalar bulunmaktadır. Bu cihazlar daha çok altın, kurşun, gümüş, bakır, bronz, alüminyum, demir, elmas gibi birçok elementleri saptamak için kullanılmaktadır.
Alan Tarama Cihazları ve Çalışma Prensibi
30.06.2018
ALAN TARAMA CİHAZLARI VE ÇALIŞMA PRENSİBİ
Dünya’da en eski mesleklerden biri define aramasıdır. Bu bağlamda birçok insan çok fazla emek sarfetmiş ve ciddi çalışmalar yapmışlardır. Bunda başarılı olup çok ciddi altınlar ve tarihi eserler bulanlar da olmuştur. Ancak ezbere bir sistemle çalışıp zamanını ve emeğini boşa harcayanlarda olmuştur. Define aramada en temel şart bilinçli olmaktır. Belli verilere ve şemalara göre çalışmak çok önemlidir.