Dedektör Kullanımı
01.07.2018
DEDEKTÖR KULLANIMI
Eğer bir define arıyorsanız sizin için en önemli araçlardan bir tanesi de dedektörlerdir. Dedektör kullanımı nasıl olacağını anlatmaya çalışacağız. Cihazın üzerinde potlar bulunmaktadır. Bu potlardan biri toprak ayırımı yapmamızı sağlar. Toprak ayrımını otomatik veya manuel olarak ayarlayıp toprak ayrımı yapabiliriz. Dedektörlerin üzerinde disk potu bulunmaktadır. Bu pot ayrımı açmamızı sağlar. Potlardan bir diğeri derinlik artırımını ayarlamamızı sağlamaktadır. Cihazın ekran için de bir tane potu bulunmaktadır. Cihazın sesini açıp kullanmamız için bir düğme bulunmaktadır.
Dedektör Piyasası
01.07.2018
DEDEKTÖR PİYASASI
Yer altının görüntülenmesinde kullanılan ve radyo dalgaları göndererek toprağın altında yer alan metalleri tespit etmeye yarayan cihazlara dedektör denir. Dedektör piyasasında en büyük ilgiyi altın dedektörleri görür. Altın arama dedektörü denen alet aslında gelişmiş bir metal detektörüdür. Define dedektörlerinin birçok çeşidi bulunur. Bu kadar çok çeşit ve özellik beraberinde farklı dedektör fiyatları uygulamasını da getirir. Boşlukları tespit eden, ses ve ışıkla sinyal ileten, 3D çizimler yapabilen modeller teknolojinin sürekli gelişmesi ile her gün yenilenmektedir. Altın, bronz, gümüş ve bakır gibi metal kütleleri ve boşlukları tespit ederek ayırımını yapan dedektörler define dedektörü sınıfına girmektedir
Dedektörler'de Entegre Sistemi
01.07.2018
DEDEKTÖRLER’DE ENTEGRE SİSTEMLERİ
Dedektörler belirli alt yapı yazılımlar ile elektromekanik sel dalgalanmalar sonucu metal başlıkları olan transistörlü entegrasyon mekanizmasına sahip sinyalleri ölçmeye yarayan ürünlerdir. Deprem araştırmalarında belirli akım değerlerini ölçmek için kullanabiliriz. Sinyaller dalgalanma sonucunda oluşur. Ses sinyal sistemi sayesinde uyarı sinyalleri vermektedir. Değişen mekanizmaya sahip ürenlerdir. Günümüz teknolojisinde inanılmaz derecede yenilenen dedektör çalışma pirensibi dokunmatik ekranlar sayesinde işlevi kolay hale getirildi.
Altın Dedektörü'nün Yapımı
01.07.2018
ALTIN DEDEKTÖRÜ'NÜN YAPIMI
Elektronik alanında her geçen gün gelişen teknoloji, kişilere çeşitli test olanakları sunarak hobi amaçlı farklı elektronik denemeler yapma imkanı da sunmuştur. Kişiler, ufak birkaç devre yardımıyla su ısıtıcıları, kapı zilleri, basit alarm sistemleri, otomatik olarak yanıp sönebilen gece lambaları, regülatörler ya da basit yapılı robotları yapabilirler. Bunun yanı sıra konuya uzman niteliği taşımayan kişiler tarafınca paylaşılan benzer nitelikteki bilgiler, televizyon, radyo ya da elektronik eşyaların tamirini yapar gibi dedektör cihazlarını yapabileceğini de öne sürmüşlerdir. Altın dedektörü yapmak aslında o kadar da zor değildir, tabi birkaç prosedürün yerine getirilmesi sonucunda.
Altın Dedektör Çubukları
30.06.2018
ALTIN DEDEKTÖR ÇUBUKLARI
İlk olarak çubuklarla alakalı net bir bilgi vermek gerekir; sağ el pozitif, sol el negatiftir. Bu bilgiyi tecrübeli çubuk kullanıcıları gayet iyi biliyordur. Araması yapılmak istenen metalden ufak bir parçayı sağ elinize almanız gerekir. O zaman bu boşluğun üstünde gezmeye başlamalısınız. Elinizde bulunan metalden varsa eğer, çubuklar tam o noktada çarpı yapacaktır. Ancak iş bununla da sınırlı kalmaz. Ancak şunu açıkça ifade etmek gerekir ki; piyasa genelinde satışa sunulan cihazlar ve altın dedektör çubukları bir değildir.
Dedektör Cihazı Hakkında
30.06.2018
ALTIN DEDEKTÖR CİHAZI HAKKINDA
Dedektör cihazına sahip olmadan önce markaların sunduğu hizmetleri ve ürün niteliklerini araştırıp, kendi kararlarınızı verebilmeniz sizin için en ideal tercih niteliği taşıyacaktır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli husus, tercihlerdir. Her tür ve nitelikte dedektör cihazların mevcut olduğu, hangi amaç için kullanılacak sorusuna en net yanıtı verecek markalar bir adım daha öne çıkarlar. Üstelik ödeme, hizmet, garanti, eğitim ve servis gibi seçenekler de son derece büyük önem taşır.
Altın Bulma Dedektörü Hakkında Bilgi
30.06.2018
ALTIN BULMA DEDEKTÖRÜ HAKKINDA BİLGİ
Toprak altında saklı olan madeni para, altın, mücevher, kıymetli eşyalar ve daha farklı tüm değerli eşyaların bulunması işlemine define denmektedir. Define aramak için çeşitli malzemeler kullanılmaktadır. Eskiden her harita bulan kişi kendince haritayı ifadelendirerek olur olmaz her yeri kazarlardı. Ama şimdilerde dedektörler definecilerin hayatına büyük bir kolaylık getirmişlerdir. Özellikle altın arayacak olan kişiler için en gözde olan araç altın bulma dedektörüdür. Çok gelişmiş olan dedektörler metal dedektörler olarak da adlandırılmaktadır. Altın bulmak için çok fazla dedektör bulunmakta ve her çeşidi ayrı bir özelliğe sahiptir. Birçok özellik bulunması altının daha kolay bulunmasını sağlamaktadır.
3D Alan Tarama Dedektörü
30.06.2018
3D ALAN TARAMA DEDEKTÖRÜ
3 boyutlu çift sistem ileri teknolojiyle üretilen en gelişmiş düzeydeki boşluk ve metal tespiti gerçekleştirebilen dedektör sistemi olarak tanımlanmaktadır. Derin dedektör cihazlarının kategorisinde yer alan 3 boyutlu çift sistem cihazlar, yerin altında tespit edebildiği metal hedefleri altın, çelik, değerli ve değersiz olmak üzere 4 farklı grupta incelemektedir. Metal tespitleri ve değerlendirmelerde elde edilen başarının yanı sıra, boşlukları tespit etme yeteneğiyle de mahzen, mağara, mezar, sığınak ve tünel gibi yapıları kullanıcılarına arama işlemi sırasında gerçek zamanlı olarak bildirmektedir. Yerin altında tespit edebildiği hedeflerin 2 boyutlu sinyal grafiklerini gerçek zamanlı olacak şekilde çizen 3D alan tarama dedektörü cihazları, bu güne dek üretilmiş görüntülü sistemler arasında en gelişmiş seviyeye sahip modelidir.
Alan Taramalar
30.06.2018
ALAN TARAMALAR
Alan tarama cihazlarının son yıllarda ne kadar çok kullanıldığı herkes tarafından bilinmektedir. Bu cihazları kullanarak kısa süre içerisinde aradığınız her şeyi kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Ayrıca %100 yerli üretim olan alan tarama cihazları ile yer altında olan her türlü gümüş, altın, bronz ve boşluk gibi maddelerini kolay bir şekilde bulmanız mümkündür. Bu madenlerin yanı sıra değersiz bakır, demir, diğer her türlü metale ve toprakta bulunan minerallere kesinlikle tepkisiz kalan cihazlar da mevcuttur. Söz konusu olan bu cihaz yalnızca toprak altında mevcut olan ve değerli olarak nitelendirilecek maddelere yani bronz, altın ya da gümüş gibi ve sandık, oda gibi boşluk içeren saklı yerlere tepkisi görülmektedir. Bu gibi özellikleri ile diğer rakiplerinden her daim bir adım ilerde olan alan tarama cihazları sizlere çok daha büyük faydalar sağlayacaktır.
Alan Tarama Hakkında Bilinmesi Gerekenler
30.06.2018
ALAN TARAMA HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER
İnsanlar ve toplumlar çok eski yıllardan beri belli nedenlerden dolayı yaşadıkları yerlerden farklı yerlere göç etmek zorunda kalmışlardır. Bu bazen özel bir durumdan, bazen de bir savaş yüzünden gerçekleşmiş bir durumdur. Bu göç sırasında da toplumlar değerli eşyalarını belli bir yere saklamışlardır. Çoğu insan toprak altını en güvenli yer olarak görmüş ve buna paralel olarak sahip oldukları altın ve farklı değerli madenleri toprağa gömmüşlerdir. Bunuda belirli işaretler yada haritalarla şekillendirmişlerdir.