Dedektör
04.01.2019
Defineciler parasal olanakları el verdiğince itimat edilir firmalara başvurarak kendilerine en en doğru dedektörü seçerler. Güvenilir firmalara başvurup onlardan kendilerine en en münasip dedektörü seçmeleri gerekmektedir.
hm dedektör web sayfası tanıtımı
01.10.2018
HM DEDEKTÖR (WEB SAYFASI TANITIMI)
Yüzyıllardır insanlar gizemli hazineler arar, ancak günümüzde hazine kavramı biraz genişlemiş olmakta ve profesyonel düzeylere taşınan arazi tarama çalışmaları ile çok daha başarılı sonuçlar alınmaya başlamıştır. HM Dedektör bu sektörde performans alanında oldukça yüksek cihazlar sunmakta ve piyasada bu anlamda oluşan ihtiyaçlara pratik çözümler oluşturmaktadır.
define satışı
01.10.2018
DEFİNELERİN TARİHİ ÖNEMİ VE SATIŞI
Defineler toprak altında gizlenmiş olan külçe altın, madeni para, gümüş ve değerli eşyalar olarak adlandırılır. Geçmişten bugüne kadar varlığını sürdürmeyi başarmış olan birçok değerli eser ve defineler günümüzde halen daha varlığını korumaktadır. Geçmiş zaman Avrupa ülkelerinin feodal dönemin de bulunan defineler o ülkenin sahibi olan krallara ait olurdu.
define işaretleri hakkında bilgi
01.10.2018
DEFİNE İŞARETLERİ HAKKINDA BİLGİ
Toplum içinde yaşanılan toplarlar altına gömülmüş olan maddi madeni değerli olan mallara define denmektedir. Eski zamanlarda hazine arayan kişilere defineci adı verilmekteydi. Defineler tamamen define işaretlerine göre hareket edilmesi gereken bir düzeneğe sahiptir. Her işaretin farklı anlamları olduğunu da unutmamak gerekir.
define nedir ?
01.10.2018
DEFİNE NEDİR?
Toprak altına saklanmış madeni para, altın, gümüş, değerli metal, kıymetli eşya veya kâğıt belgelere define denir. Tarih boyunca saklanan hazineler için günümüzde çok çeşitli hukuk kuralları devreye girmiştir. Günümüzde bulunan her define yetkili birimlere haber verilmek zorundadır. Define, içine gömüldüğü veya saklandığı toprağın sahibinin mülküdür.
define nasıl bulunur
27.09.2018
DEFİNE BULMANIN İNCELİKLERİ
Dilimize Arapçadan geçmiş bir terim olan define uzun yıllar öncesinde toprak altına saklanmış değerli parçalar olarak tanımlanır. İnsanlar yüzyıllar boyu, göç etmeleri sebebiyle başkalarının eline geçmesini engellemek amacıyla değerli eşyalarını saklama yolları aramışlardır. Bulunan en akıllıca çözüm ise onları kimsenin bulamayacağı derinlikte toprak altına saklamak olmuştur.
define işaretleri 2
25.09.2018
DEFİNE İŞARETLERİ
Toprağın altında saklanmış halde bulunan para, altın, değerli eşya ve daha sayılabilecek pek çok ürün grubu define olarak adlandırılır. Geçmişten günümüze baktığımız da definecilik bir uğraş haline gelmiştir. Özellikle bu konu da uzun süreli uğraş veren insanlarda bulunmaktadır. İnsanların yaşadıkları topraklarda bıraktığı izlerden yola çıkılarak farklı kategorilere sahip pek çok define çeşidine rastlamak mümkündür.
define işaretleri 1
25.09.2018
DEFİNE İŞARETLERİ 1
Define işlemleri esnasında belirtilen bazı ifadeler ve işaretler söz konusudur. Bunlardan biri de binek taşıdır. Binek taşının genel olarak anlamı; taşa otur, karşı tarafına bak ve ikinci işareti aramanın gerekliliğini belirtmektedir. Yapılan bazı araştırmalar sonucunda binek taşı, zirve bir konumda yapılmışsa eğer işaretin belirtildiği zirve tepeden çok daha yüksek bir zirve tepede araştırmanın sürdürülmesi gerektiği ortaya çıkmıştır.
Dedektör Videoları
04.08.2018
DEDEKTÖR VİDEOLARI
Toprak altına saklanmış olan değerli eşyaların tümüne define denmektedir. Yüzyıllar boyu geçmişte saklanmış tüm altın, para, gümüş ve kıymetli eşyaların bulunmaya çalışması bazı insanlarda bir tutku haline gelmiştir. Ama günümüzde define aramaları yapabilmek için yasal bir izin alınması gerekir. Zaman zaman insanlar define aramalarında buldukları kıymetli eşyaların görüntülerini çekerler.
Gaz Dedektörü
04.08.2018
GAZ DEDEKTÖRÜ
Bazı tehlikeli durumlarda olumsuz sonuçlarla karşılaşmamak adına öncesinden tedbirler alınmalı ve her tehlike karşısında koruma kalkanı ile kendimizi ve sevdiklerimizi koruma altına almalıyız. Önemli tedbirlerden biri olan gaz dedektörü bazı durumlarda yaşam kurtarmış olur özelliklerde olabilecektir. Günümüzde bir çok evde ısınma aracı olarak doğalgaz kullanılmaktadır.