define işaretleri 1
25.09.2018
DEFİNE İŞARETLERİ 1
Define işlemleri esnasında belirtilen bazı ifadeler ve işaretler söz konusudur. Bunlardan biri de binek taşıdır. Binek taşının genel olarak anlamı; taşa otur, karşı tarafına bak ve ikinci işareti aramanın gerekliliğini belirtmektedir. Yapılan bazı araştırmalar sonucunda binek taşı, zirve bir konumda yapılmışsa eğer işaretin belirtildiği zirve tepeden çok daha yüksek bir zirve tepede araştırmanın sürdürülmesi gerektiği ortaya çıkmıştır.
Dedektör Videoları
04.08.2018
DEDEKTÖR VİDEOLARI
Toprak altına saklanmış olan değerli eşyaların tümüne define denmektedir. Yüzyıllar boyu geçmişte saklanmış tüm altın, para, gümüş ve kıymetli eşyaların bulunmaya çalışması bazı insanlarda bir tutku haline gelmiştir. Ama günümüzde define aramaları yapabilmek için yasal bir izin alınması gerekir. Zaman zaman insanlar define aramalarında buldukları kıymetli eşyaların görüntülerini çekerler.
Gaz Dedektörü
04.08.2018
GAZ DEDEKTÖRÜ
Bazı tehlikeli durumlarda olumsuz sonuçlarla karşılaşmamak adına öncesinden tedbirler alınmalı ve her tehlike karşısında koruma kalkanı ile kendimizi ve sevdiklerimizi koruma altına almalıyız. Önemli tedbirlerden biri olan gaz dedektörü bazı durumlarda yaşam kurtarmış olur özelliklerde olabilecektir. Günümüzde bir çok evde ısınma aracı olarak doğalgaz kullanılmaktadır.
Dedektörler
02.08.2018
DEDEKTÖRLER
Dedektörler, bilhassa defineler benzer biçimde kıymetli metalleri bulmak için yararlı bir alet olarak tanımlansa bile dedektör cihazlarının pek çok çeşidi yer edinen sosyal ve askeri alanlarda da kullanılması gerekli görülen bir cihazdır. Örnek olarak, askeri alanlarda zeminin altında biyolojik, kimyasal ve radyo aktif maddelerin tespit edilmesi için kullanılmaktadır.
Define Soygunları ve dedektörler
02.08.2018
DEFİNE SOYGUNLARI
Define bulup zengin olmak ve mutlu bir hayat yaşamak birçoğumuzun hayalidir. En azından hayatta bir kez dahi olsa, gece yastığa başımızı koyduğumuzda, uzun uzun kurmuşuzdur bu imgesel. Birçok kez ağzımız açık dinlemişizdir define bulanların macera dolu, esrarlı ve sonu sevinçli nihayetlenen hikâyelerini. Ama nedense hikâyelerine en güzel yerinden başlarlar söylemeye. Zorluklarını, kurallarını asla anlatmazlar.
Bronz Dönemi ve Dedektörler
02.08.2018
İNSANOĞLUNUN DÖKTÜĞÜ İLK ALAŞIM; BRONZ
Eş değer ismi tunç olan, bakır ve kalaydan meydana gelmiş maddeye eskiden ‘bronz’ ismi verilirdi. Fakat çağdaş son zamanların gelişi, yenileşmenin ve gelişmenin etkisiyle bakır-nikel, bakır-berilyum ve bakır-pirinç hariç bakırın bütün alaşımlarına bu isim verildi üstelik kimyasal olarak da hiçbir yanlışlık görülmedi.
Bizans Dönemi ve Dedektörler
02.08.2018
KÜLTÜREL ETKİLEŞİMLER
Kitaplar, mozaikler, freskler, ikonalar, işlenmiş taşlar ve süs eşyaları, takılar, elbiseler kültürel bir birikimin önemli izlerini taşır, devamlılığını sağlar. Mesleki konum ve sosyoekonomik gerçekler Bizans dönemi sanatsal oluşumlarında etken olmuştur. Dini öğeler, korunan gelenekler uzun zamanlar süresince incelemelerin temelini oluşturmuş ve mimari gelişmelerin yaşanmasına niçin olmuştur.
Yer Altı Görüntüleme Nedir
01.08.2018
YERALTI GÖRÜNTÜLEME NEDİR NERELERDE KULLANILIR
Kayıp nesnelerin bulunması, toprak analizi, tarım ve arkeolojik araştırmalar, adli soruşturmalarda gerekli bilgilerin toplanması, su ve madencilik araştırmaları, patlamış bombaların imhası gibi çok geniş kullanım alanı olan yeraltı görüntüleme cihazları rahat ve garantili çözümler sunarlar. Bu cihazlar yerde sürüklenerek, arabaya takılarak veya tüplü uzun antenlerle uydu ve uçaklardan kullanılabilir.
Dedektör Minelab gpx 5000
01.08.2018
MİNELAB DEDEKTÖR GPX 5000 METAL DEDEKTÖR
Altın aramak, dünyanın dört bir yanındaki insanların zevk alarak yapmış olduğu etkisinde bırakan ve kazançlı bir aktivitedir. GPX Serisi Dedektörünüzü daha iyi tanıyarak tertipli olarak altın ve değerli gömütler gören birçok kişiden birisi olabilirsiniz.
GPX 5000 ve GPX 4500 modelleri Minelab firmasının en ileri altın dedektörleridir.
Dedektör Minelab gpx 4500
01.08.2018
DEDEKTÖR MİNELAB GPX 4500
Metal Algılama Teknolojisinde Dünya Lideri
1985 te işe süregelen Minelab ileri elektronik teknolojilerinde uzmanlaşmıştır. Sayın Bruce Candy?nin dehasından esin alan yenilikçi ve kanaatkar Araştırma ve Geliştirme ekibimiz sayesinde oldukca kısa zamanda büyük bir rekabet pozitif yanları elde ettik.