Dedektör Firmaları
31.07.2018
DEDEKTÖR FİRMALARI
1985 başlarında çalışmalarına başlamış olan dedektör firmaları bugüne kadar 100’e yakın dedektör üretmiştir. Son teknoloji olan Minelab dedektör ise üretilerek satıcılarına sunulmuştur. Bu şirketler bütün dünyaya ihracat yaparak dünyanın her yerinde kullanılan dedektörleri satmayı başarmıştır.
Dedektör GTİ 2500 Metal Dedektörü
31.07.2018
GARRETT GTİ 2500 METAL DEDEKTÖRÜ
GraphicTargetAnalyzer™ ile hazine avına yeni bir boyut kazandırıyor. Bozuk paraları, takıları, altın parçacıklarını yada başka herhangi bir metalik parçayı bulmanızda destek PowerMaster™ DSP devre sisteminde yüksek teknolojinin mucizelerini faydalı hale getiren hassas bir elektronik alet, GTI 2500, yapım edilen öteki bütün dedektörlerden daha fazlasını başaracaktır.
Metal Dedektörü ve Bakır
31.07.2018
DÜNYA SIRALAMASININ ÖNCÜ METALİ BAKIR;
Bakır, 1B geçiş elementi olup, Kıbrıs deposu çok fazla olduğundan ve üretimi yapıldığından tüm dillerdeki isminin Cyprium kelimesinden türediği düşünülmektedir. Simyacılar tarafınca Venüs aynası ile gösterilmektedir.
Dedektör ve Define işlemleri
31.07.2018
DEFİNELERİN TARİHİ DEĞERİ PAHA BİÇİLEMEZ
Geçmişte kıymetli eşyalarını gizlemek için toprağa gömülen her türlü para, altın veya metal olan gömüler günümüz de gömü veya yaratı olarak adlandırılmaktadır. Define için lüzumlu izinler alınmadan arama yapılması yasal değildir ve cezası vardır. Bunun yanı sıra rastlantı bir biçimde şahsa ilişkin mülklerde bulunan eserler de vardır.
Alan Tarama Altın Bulma
28.07.2018
ALAN TARAMA ALTIN BULMA İŞLEMİ
Yüzyıllardır günümüze ulaşan definecilik bir tutku halinde insanları etkisinde bırakmayı başarmıştır. Yer altında bulunana altın, gümüş, kıymetli eşya, tarihi eser ve daha sayılabilecek pek çok değerli eşyalara define denmektedir. Define denince akla direk altın gelmektedir. Altın bulabilmek için defineciler sıkça alan tarama altın bulma yöntemini kullandıkları bilinmektedir.
Boşluk Tespiti Dedektör
28.07.2018
BOŞLUK TESPİTİ DEDEKTÖR
Definecilik alanının hiç kuşkusuz yarısı belki de en önemli konusu, boşluğun tespit edilmesidir. Yerin altında bulunan mahzen, girişleri kapatılan tüneller, odalar, basit mezarlar ve mağaraları bulmak öyle düşünüldüğü gibi kolay bir işlem değildir.
Define Dedektörleri-
25.07.2018
DEFİNE DEDEKTÖRLERİ
Geçmiş zamanlarda yaşamış insanlar değerli eşyalarını başkalarından korumak adına güvenli bir yol olarak gördükleri toprağın altına saklamışlardır. Günümüzde gömü olarak adlandırılan bu defineler, gerek merak sebebiyle gerekse zengin olma arzusunun ağır basmasından birçok kişinin ilgisini çekmektedir.
Altın Dedektörleri
25.07.2018
ALTIN DEDEKTÖRLERİ
Toprak altında bulunan Altın, gümüş, bakır, para gibi değerli eşyaların tümü definecilerin iştahını kabartmaktadır. Geçmişten günümüze defineciler gömü aramak için kazılar yapmışlar bulanlar olduğu gibi eli boş dönenlerde olmuştur. Define aramak için profesyonel olmak, tarih ve coğrafyayı bilmek, doğanın bıraktığı izleri takip etmek gerekir.
Altın Define Arayışı ve Dedektör
25.07.2018
ALTIN DEFİNE ARAYIŞI
Geçmişten günümüze baktığımız da insanlar yüzyıllardır çeşitli sebeplerden dolayı göç etmektedir. Göç ederlerken de bazı zamanlarda sahip oldukları değerli eşyalarını güvenli alanlara gömdükleri bilinir. Bunları göç ettikten sonra geri dönüp almayı da düşünürler. Yer altında gömülü olan bu değerli eşyalara define denmektedir.
Su Altı Metal Dedektörü
24.07.2018
KALİTELİ VE EKONOMİK DEDEKTÖRLER
Kaliteli ürünler alarak uzun yıllar kullanmak bütçelerimiz açısından da oldukça önemlidir. Sırf fiyatları uygun olduğu için aldığımız birçok ürün birkaç kez kullanımın ardından ne yazık ki hemen bozulmaktadır. Yerine yeniden almak zorunda kaldığımız ürün sonrasında iki ürünün fiyatı alacağımız kaliteli ürünün fiyatından çok daha fazlaya gelmektedir. Örneğin alacağımız su dedektörünün kalitesi yapılacak olan masrafın minimuma inmesini sağlamaktadır. Ev ve iş yerlerinde, fabrikalarda, gemilerde meydana gelebilecek olan su sızıntılarının yerini belirlemekte olan cihaza sahip olmak isteyenler tercih edecekleri firmanın ürünlerinin arkasında durarak gerekli bakım ve onarımlarını yapıp yapmayacaklarına, ürünün garantili olmasına, detektörün kullanımı hakkında gerekli olan eğitimin veriliyor olmasına ve ödeme seçeneklerine dikkat edilmesi gerekmektedir.