Alan Tarama Altın Bulma
28.07.2018
ALAN TARAMA ALTIN BULMA İŞLEMİ
Yüzyıllardır günümüze ulaşan definecilik bir tutku halinde insanları etkisinde bırakmayı başarmıştır. Yer altında bulunana altın, gümüş, kıymetli eşya, tarihi eser ve daha sayılabilecek pek çok değerli eşyalara define denmektedir. Define denince akla direk altın gelmektedir. Altın bulabilmek için defineciler sıkça alan tarama altın bulma yöntemini kullandıkları bilinmektedir.
Boşluk Tespiti Dedektör
28.07.2018
BOŞLUK TESPİTİ DEDEKTÖR
Definecilik alanının hiç kuşkusuz yarısı belki de en önemli konusu, boşluğun tespit edilmesidir. Yerin altında bulunan mahzen, girişleri kapatılan tüneller, odalar, basit mezarlar ve mağaraları bulmak öyle düşünüldüğü gibi kolay bir işlem değildir.
Define Dedektörleri-
25.07.2018
DEFİNE DEDEKTÖRLERİ
Geçmiş zamanlarda yaşamış insanlar değerli eşyalarını başkalarından korumak adına güvenli bir yol olarak gördükleri toprağın altına saklamışlardır. Günümüzde gömü olarak adlandırılan bu defineler, gerek merak sebebiyle gerekse zengin olma arzusunun ağır basmasından birçok kişinin ilgisini çekmektedir.
Altın Dedektörleri
25.07.2018
ALTIN DEDEKTÖRLERİ
Toprak altında bulunan Altın, gümüş, bakır, para gibi değerli eşyaların tümü definecilerin iştahını kabartmaktadır. Geçmişten günümüze defineciler gömü aramak için kazılar yapmışlar bulanlar olduğu gibi eli boş dönenlerde olmuştur. Define aramak için profesyonel olmak, tarih ve coğrafyayı bilmek, doğanın bıraktığı izleri takip etmek gerekir.
Altın Define Arayışı ve Dedektör
25.07.2018
ALTIN DEFİNE ARAYIŞI
Geçmişten günümüze baktığımız da insanlar yüzyıllardır çeşitli sebeplerden dolayı göç etmektedir. Göç ederlerken de bazı zamanlarda sahip oldukları değerli eşyalarını güvenli alanlara gömdükleri bilinir. Bunları göç ettikten sonra geri dönüp almayı da düşünürler. Yer altında gömülü olan bu değerli eşyalara define denmektedir.
Su Altı Metal Dedektörü
24.07.2018
KALİTELİ VE EKONOMİK DEDEKTÖRLER
Kaliteli ürünler alarak uzun yıllar kullanmak bütçelerimiz açısından da oldukça önemlidir. Sırf fiyatları uygun olduğu için aldığımız birçok ürün birkaç kez kullanımın ardından ne yazık ki hemen bozulmaktadır. Yerine yeniden almak zorunda kaldığımız ürün sonrasında iki ürünün fiyatı alacağımız kaliteli ürünün fiyatından çok daha fazlaya gelmektedir. Örneğin alacağımız su dedektörünün kalitesi yapılacak olan masrafın minimuma inmesini sağlamaktadır. Ev ve iş yerlerinde, fabrikalarda, gemilerde meydana gelebilecek olan su sızıntılarının yerini belirlemekte olan cihaza sahip olmak isteyenler tercih edecekleri firmanın ürünlerinin arkasında durarak gerekli bakım ve onarımlarını yapıp yapmayacaklarına, ürünün garantili olmasına, detektörün kullanımı hakkında gerekli olan eğitimin veriliyor olmasına ve ödeme seçeneklerine dikkat edilmesi gerekmektedir.
Güvenlik Önlemi Çeşitleri
24.07.2018
GÜVENLİK ÖNLEMİ ÇEŞİTLERİ
Hemen hepimiz alışveriş merkezlerinden kamu binalarına, okullardan hastanelere girerken kapı tipi metal dedektörlerden geçerek içeriye gireriz. Son yılların en önemli güvenlik önlemleri arasında yer alan bu sistem ile kişinin üzerindeki istenmeyen metaller öter ve caydırıcı bir ortam oluşur. Metal objeleri tespit etmeye yarayan bu sistemler titreşimler yayarak çalışır. İçinden geçen kişilerin üzerlerinde metal saklanacak bölgelerin kontrolünü sağlayan sistem ile istenmeyen olayların önlenmesi sağlanabilmektedir. Genellikle çantaları kenara bırakarak içinden geçilen kapı tipi modeller sayesinde girilen alanda veya binada geniş güvenlik önlemleri alınmış olur.
Kısaca HM Dedektör
24.07.2018
KISACA HM DEDEKTÖR
HM Dedektör olarak yıllardır sizlere kaliteli hizmeti vermekten gurur duyuyoruz. Sizlerin güveniyle buralara kadar geldiğimiz şirketimizle sizlere daha kaliteli hizmet vermek için elimizden geleni yapıyoruz.
Dedektörler ne işe yarar ?
Genellikle yer altı araştırmaları yapanlar veya defineciler tarafından metal araması işlerinde kullanılır. Toprağın altına gönderdiği sinyallerle değerli denilebilecek şeyleri bulmak için kullanılır. Elektromanyetik sinyalleri ileterek, kullanan kişiye gönderilen sinyallerden gelen veri değerlerini verir.
Radar Dedektör Kullanımı
06.07.2018
RADAR DEDEKTÖR KULLANIMI
Manyetik dalgaları, gazları, mayınları, toprak altında bulunan nesneleri ve birçok şeyi bulup tanımaya yarayan cihazlar dedektör olarak isimlendirilir. Bulucu da denilen dedektörler birçok iş alanında kullanıldığı gibi kişilerin özel işlerinde de kullanılırlar. Hangi işlem için hangi çeşit dedektörün kullanılacağının seçimi önemlidir. Değişik fiyat aralıklarında bulunan dedektörler arasından işimize yaramayacak olana para vermek istemeyiz.
Yeni Sistem Dedektörler
06.07.2018
YENİ SİSTEM DEDEKTÖRLER
Dedektörler hakkında net ve doğru bilgilerin edinilmesi gerekir. Ancak bu sayede bilinçli ve verimli bir kullanım elde edilebilir. Metal dedektörleri hakkında bilinmesi gereken bazı konu başlıkları mevcuttur. Metal arama dedektörünün kendine özgü nitelikleri söz konusudur. Bu nitelikler, metal arama dedektörlerinin define aramak için yardımcı olacağını belirlemektedir. Metal malzemeleri cinslerine göre ayırma özelliği olan dedektörlerin define dedektörü olarak bilindiği de söylenebilir. Yeni sistem dedektörler arasında yer alan define dedektörleri, Pulse sistem ve VLF sistem olarak 2 gruba ayrılmaktadır.