On Dedektör
25.02.2019
Dedektör Nedir
Belli bir uzaklıktan metalleri algılayan cihazlara dedektör denir. Dedektörler manyetik indüksiyon prensibi ile çalışırlar, bu açıdan tranformatörlere benzerler. Bir hedefe veya ortama manyetik alan yayınlar ve geri dönen sinyali analiz ederler, yayınlanan manyetik alan zamanla değişken olup genellikle ses frekansı civarındadır.

Dedektörün Uygulama Alanları

Dedektörlerinin uygulama alanı oldukça geniştir. Dünyada yaygın bir hobi olan altın, sikke ve define araması dedektörlerle yapılmaktadır.
Dokuz Dedektör
17.01.2019
Ayrıma Gücü; bir dedektörün üstünde oluşan görüntüde iki yakın cismi ayrıt edebilme yeteneğidir. Teleskop ve benzeri optik cihazlarla bütünleşik çalışan dedektörlerde hem optik cihazın hem de dedektörün ayrıma gücü yeteneklerinin bileşkesi sonuç bir ayrıma gücü oluşturur.Dedektörlerin karakteristik özelliklerine ait bu kısa bilgiden sonrasında şimdi astronomide en sık kullanılan dedektörlere bir bakalım.
Sekiz Dedektör
16.01.2019
Sonuç olarak, tek para dedektörleri, altın dedektörleri, derin dedektörler arasından en iyi gibi bir ayrım yapmak söz konusu değildir zira her birinin hitap etmiş olduğu hedef ve derinlik fark eder. Çeşitlerin arasında en iyiyi bulmak da kullanıcının dedektörünü tanıması ve daha önceki tecrübeleri vesilesiyle olacaktır.
Yedi Dedektör
15.01.2019
Dedektör
Bu tarz özelliklerdeki dedektörlerin derinlikleri günümüzde 1 tl büyüklüğündeki paralar için toprak içerisinde 20 santimetre ile 55 cm mesafelerden; büyük ebatlı kütle ve geniş hacim ebatlı defineler için 90 santimetre ile 200 santimetre derinliklere kadar tespitler yapabilmektedir.
Altı Dedektör
14.01.2019
Bunlardan bazıları Gaz Dedektörleri, Duman Dedektörleri, Yangın dedektörleri, Koku dedektörleri, Kimyasal tespit dedektörleri, Uyuşturucu tespit dedektörleri, Hırsız alarm Dedektörleri Su kaçak tespit dedektörleri , Boru ve kablo tespit dedektörleri, Rogar, Menhol, Vana tespit dedektörleri, Tekstil Tip Metal dedektörleri, Gıda, Plastik ve Geri dönüşüm endüstrisi dedektörler, X- Ray cihazları “dedektörleri”, Kapı tipi metal dedektörleri, Üst arama dedektörleri , Mayın arama dedektörleri , olay yeri inceleme dedektörleri ve Define dedektörleri olarak başlıca akla gelebilen dedektörlerdirler.
Beş Dedektör
12.01.2019
Yerli ve yabancı olmak üzere kurumsal ve dünya markası olarak malum yüzlerce marka ve modellerin yanı sıra, merdiven altı, köşe başı, orada burada derleme toplama dedektörlerin satıldığı günümüzde Dedektör almak isteyenlerin doğru tercihler yapamaması, yanılması veya yanıltılması ihtimali oldukça yüksektir; Bu sebeple Tercihlerini Mutlaka Öncelikli olarak Kurumsal, marka kıymeti taşıyan Dünya pazarında da satılmakta olan markalardan yana yapmalı, Akabinde de Kendisinin gereksinimlerine yanıt verebilecek özellikler taşıyan Dedektörlerin üzerine yoğunlaşıp, araştırıp, mümkünse test edip hemen sonra satın almaya karar versinler.
Dört Dedektör
10.01.2019
Yer altı görüntüleme sistemleri,Görüntülü dedektör denince definecilerin aklına ilk gelen şey definecilerin aklına ilk gelen şey bu cihazların pahallı olduğudur,çoğunlukla parası olan defineciler tarafından tercih edilen yer altı görüntüleme sistemleri ve görüntülü dedektörler çok daha derinden veri alabilme yeteneğine sahip cihazlar olarak bilinirler,manyetik sensörler kullanılarak yapılan yer altı görüntüleme sistemleri aynı zamanda yüksek frekans ile çalışan gpr ler olarakta karşımıza çıkmaktadırlar
Üç Dedektör
05.01.2019
Dedektör almadan önce firmaların sunmuş olduğu hizmetleri ve ürün özelliklerini araştırarak, kendi sonucunuzu vermeniz sizin için en doğru seçenek olacaktır. Burada dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan en önemli mevzu; seçeneklerdir! Her tip ve özellikte dedektörlerin bulunmuş olduğu, ne için kullanacağınız sorusuna en kati cevabı verebilecek firmalar öne çıkmaktadırlar.
İki Dedektör
05.01.2019
Kendi imkanlarınız ile denemeler yaparak, ufak kazılar ile bahçenizde elinizdeki dedektörün tepkilerini ölçerek cihazınızı daha yakından tanıyınız. Gerçek bir aramaya çıkmadan önce cihazınızın ne tür ortamlarda, hangi zemin yapılarında ne gibi metal hedeflere hangi şartlarda nasıl tepkiler verdiğini, gerekirse notlar alarak anlayınız.
Dedektörler
05.01.2019
Bu ürünler mükemmel elektronik alt yapısı, akıllı yazılım, sinyal işleme ve şekillendirme özellikleri sayesinde toprak veya kayaç zeminler içerisinden elde edilmiş verileri 2D (2 boyutlu) ve üç boyutlu (3 boyutlu) olarak grafik görüntüsüne dönüştürmekte, bununla birlikte da metal türünün altın, kıymetli metal, kıymetsiz metal, demir, çelik, karışım metal ve boşluk şeklinde isim isim ayrımlarını yaparak, kullanıcısını sonuç ekranında tespit edilen hedefin derinliği ile birlikte sunmaktadır.