Dedektör-3
05.01.2019
Dedektör almadan önce firmaların sunmuş olduğu hizmetleri ve ürün özelliklerini araştırarak, kendi sonucunuzu vermeniz sizin için en doğru seçenek olacaktır. Burada dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan en önemli mevzu; seçeneklerdir! Her tip ve özellikte dedektörlerin bulunmuş olduğu, ne için kullanacağınız sorusuna en kati cevabı verebilecek firmalar öne çıkmaktadırlar.
Dedektör-2
05.01.2019
Kendi imkanlarınız ile denemeler yaparak, ufak kazılar ile bahçenizde elinizdeki dedektörün tepkilerini ölçerek cihazınızı daha yakından tanıyınız. Gerçek bir aramaya çıkmadan önce cihazınızın ne tür ortamlarda, hangi zemin yapılarında ne gibi metal hedeflere hangi şartlarda nasıl tepkiler verdiğini, gerekirse notlar alarak anlayınız.
Dedektörler
05.01.2019
Bu ürünler mükemmel elektronik alt yapısı, akıllı yazılım, sinyal işleme ve şekillendirme özellikleri sayesinde toprak veya kayaç zeminler içerisinden elde edilmiş verileri 2D (2 boyutlu) ve üç boyutlu (3 boyutlu) olarak grafik görüntüsüne dönüştürmekte, bununla birlikte da metal türünün altın, kıymetli metal, kıymetsiz metal, demir, çelik, karışım metal ve boşluk şeklinde isim isim ayrımlarını yaparak, kullanıcısını sonuç ekranında tespit edilen hedefin derinliği ile birlikte sunmaktadır.
Dedektör
04.01.2019
Defineciler parasal olanakları el verdiğince itimat edilir firmalara başvurarak kendilerine en en doğru dedektörü seçerler. Güvenilir firmalara başvurup onlardan kendilerine en en münasip dedektörü seçmeleri gerekmektedir.
hm dedektör web sayfası tanıtımı
01.10.2018
HM DEDEKTÖR (WEB SAYFASI TANITIMI)
Yüzyıllardır insanlar gizemli hazineler arar, ancak günümüzde hazine kavramı biraz genişlemiş olmakta ve profesyonel düzeylere taşınan arazi tarama çalışmaları ile çok daha başarılı sonuçlar alınmaya başlamıştır. HM Dedektör bu sektörde performans alanında oldukça yüksek cihazlar sunmakta ve piyasada bu anlamda oluşan ihtiyaçlara pratik çözümler oluşturmaktadır.
define satışı
01.10.2018
DEFİNELERİN TARİHİ ÖNEMİ VE SATIŞI
Defineler toprak altında gizlenmiş olan külçe altın, madeni para, gümüş ve değerli eşyalar olarak adlandırılır. Geçmişten bugüne kadar varlığını sürdürmeyi başarmış olan birçok değerli eser ve defineler günümüzde halen daha varlığını korumaktadır. Geçmiş zaman Avrupa ülkelerinin feodal dönemin de bulunan defineler o ülkenin sahibi olan krallara ait olurdu.
define işaretleri hakkında bilgi
01.10.2018
DEFİNE İŞARETLERİ HAKKINDA BİLGİ
Toplum içinde yaşanılan toplarlar altına gömülmüş olan maddi madeni değerli olan mallara define denmektedir. Eski zamanlarda hazine arayan kişilere defineci adı verilmekteydi. Defineler tamamen define işaretlerine göre hareket edilmesi gereken bir düzeneğe sahiptir. Her işaretin farklı anlamları olduğunu da unutmamak gerekir.
define nedir ?
01.10.2018
DEFİNE NEDİR?
Toprak altına saklanmış madeni para, altın, gümüş, değerli metal, kıymetli eşya veya kâğıt belgelere define denir. Tarih boyunca saklanan hazineler için günümüzde çok çeşitli hukuk kuralları devreye girmiştir. Günümüzde bulunan her define yetkili birimlere haber verilmek zorundadır. Define, içine gömüldüğü veya saklandığı toprağın sahibinin mülküdür.
define nasıl bulunur
27.09.2018
DEFİNE BULMANIN İNCELİKLERİ
Dilimize Arapçadan geçmiş bir terim olan define uzun yıllar öncesinde toprak altına saklanmış değerli parçalar olarak tanımlanır. İnsanlar yüzyıllar boyu, göç etmeleri sebebiyle başkalarının eline geçmesini engellemek amacıyla değerli eşyalarını saklama yolları aramışlardır. Bulunan en akıllıca çözüm ise onları kimsenin bulamayacağı derinlikte toprak altına saklamak olmuştur.
define işaretleri 2
25.09.2018
DEFİNE İŞARETLERİ
Toprağın altında saklanmış halde bulunan para, altın, değerli eşya ve daha sayılabilecek pek çok ürün grubu define olarak adlandırılır. Geçmişten günümüze baktığımız da definecilik bir uğraş haline gelmiştir. Özellikle bu konu da uzun süreli uğraş veren insanlarda bulunmaktadır. İnsanların yaşadıkları topraklarda bıraktığı izlerden yola çıkılarak farklı kategorilere sahip pek çok define çeşidine rastlamak mümkündür.